Nabídka našeho eshopu

Modrý Mauritius v Terezíně

Nová kniha Modrý Mauritius v Terezíně od vedoucího redaktora Infofily Zdeňka Jindry.

  • Cena: 249 Kč

Filatelie číslo 11/2003

V nové Filatelii je jako první uveden článek Vladimíra Feldmanna s názvem Doporučné v českých zemích, což je obsáhlý příspěvek z poštovní historie. Rubrika Novinky české pošty obsahuje nové známky Ochrana přírody - Draví ptáci, Technické památky - Hasičská technika a nové výplatní známky z emise Krás květů a Růže nad Prahou, Lucerna na Novém Světě. Dále obsahuje zajímavosti jako nové dopisnice, příležitostná razítka a tak podobně.

Zajímavostí z emise ČR se zabývá příspěvek Vojtěcha Řezníčka - Orientální koberce - tisk na lepu. První díl nového článku na pokračování s názvem Československé a české automobilové ambulantní pošty zahájil Jiří Horák. Zato již ve třetím pokračování je článek Stanislava Kamenického Fotbal ve filatelii. Autor Karel Bláha začal první díl Vojenská psaní, což je zajímavý příspěvek z poštovní historie.

Kam za filatelií v listopadu a prosinci, na tuto otázku Vám odpoví důležitá a užitečná rubrika se stejným názvem. Uprostřed čísla je příloha V. Zedníka o Deskových vadách na známkách ČR. Dále zveřejnil Oldřich Tovačovský příspěvek s názvem Měnová reforma ve vzpomínkách. František Beneš článek Filatelie a architektura.

Listárna je plná zajímavých dotazů a doplnění. Pro nás jistě nejzajímavější rubrikou je Internet, kde jsou některé krátké zprávičky ze světa internetu. Určitě si pročtěte recenze na novou odbornou literaturu, zprávu o letošním veletrhu Sběratel. Zajímavý je i článek Výstava jednorámových exponátů na Sběrateli od Walter Müllera.

V rubrice Zprávy SČF je Stanovisko k článku Závažný případ výskytu a prodeje padělaných celistvostí a hned vedle, jak již bývá zvykem, v rubrice hlasy a ohlasy příspěvek s názvem Znovu k článku o padělaných celistvostech. Určitě si prohlédněte rubriku Nové známky a pročtěte ostatní články zde nezmíněné.

Filatelie číslo 11/2003


Autor: Zdeněk Jindra | 13. 11. 2003

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


Nabídka našeho eshopu

Katalog poštovních známek World Philately 2022 a Encyklopedie filatelie na flash disku

Katalog poštovních známek World Philately 2022 a Encyklopedie filatelie na flash disku

  • Cena: 999 Kč
Velká Británie - klasika filatelie - 1840 - SG. 5, TWO BLUE, vodorovná 3-páska

Velká Británie - klasika filatelie - 1840 - SG. 5, TWO BLUE, vodorovná 3-páska

  • Cena: 25000 Kč

Související články