Koncem druhé světové války byly v mnoha zemích okupovaných Německem přetištěny tehdejší německé známky různými přetisky upozorňujícími na konec okupace.
S menom tohto muža sa mnohí zberatelia poštových známok asi dodnes nestretli. V minulosti som na jednej filatelistickej aukcii objavil aj pre mňa neznámy návrh poštovej známky
Předkládáme vám novou publikaci Československá pošta 1918 - 1919, poštovní provoz v popřevratové době, která je završením více než dvacetileté badatelské a sběratelské aktivity autora a spolupracovníků.
Meno I.B.Pichl je pre československú filatelistickú verejnosť takmer neznáme. Aj ja som sa s ním stretol prvýkrát v súvislosti s nasledujúcimi sútlačami.
Chybotisky poštovních známek nebo pamětních listů jsou určitě vyhledávaným kořením filatelie. Často se chybotisky stávají světovými raritami, jako je to např. u obráceného středu letecké známky USA z roku 1918, nebo jedné z našich největších rarit doplatní známky Osvobozená republika 50/50.
Jindřich Vlček (5. septembra 1885, Malá Skalice časť obce Česká Skalice - † 22. marec 1968, Hradec Králové), známy aj ako Jindra Vlček.
Známky provázely celý život Lumíra Brendla a právě Známky je rovněž název populární knihy, na jejímž vzniku se podílel. Otisknuta byla v roce 2008 v Plzni nakladatelstvím Fraus v encyklopedické edici
Jan Jáchym sa narodil 17. 7. 1874 v Horažďoviciach a zomrel v roku 1956. Bol maliarom portrétistom a krajinárom. Počas štúdia sa stal žiakom prof. Schwaigera.
  Starší články