Předkládáme vám novou publikaci Československá pošta 1918 - 1919, poštovní provoz v popřevratové době, která je završením více než dvacetileté badatelské a sběratelské aktivity autora a spolupracovníků.
Meno I.B.Pichl je pre československú filatelistickú verejnosť takmer neznáme. Aj ja som sa s ním stretol prvýkrát v súvislosti s nasledujúcimi sútlačami.
Chybotisky poštovních známek nebo pamětních listů jsou určitě vyhledávaným kořením filatelie. Často se chybotisky stávají světovými raritami, jako je to např. u obráceného středu letecké známky USA z roku 1918, nebo jedné z našich největších rarit doplatní známky Osvobozená republika 50/50.
Jindřich Vlček (5. septembra 1885, Malá Skalice časť obce Česká Skalice - † 22. marec 1968, Hradec Králové), známy aj ako Jindra Vlček.
Známky provázely celý život Lumíra Brendla a právě Známky je rovněž název populární knihy, na jejímž vzniku se podílel. Otisknuta byla v roce 2008 v Plzni nakladatelstvím Fraus v encyklopedické edici
Jan Jáchym sa narodil 17. 7. 1874 v Horažďoviciach a zomrel v roku 1956. Bol maliarom portrétistom a krajinárom. Počas štúdia sa stal žiakom prof. Schwaigera.
Lumír Brendl dosahoval vysoké úrovně znalostí, odborného působení a vystupování. Také v tom spočíval jeho úspěch a důvod, proč k tomuto slavnému filatelistovi
Hlavní specializací Lumíra Brendla se postupně stal obor takzvané námětové filatelie. Tento typ filatelie teprve ještě stále vznikal, průběžně se modifikoval a vymezoval, přibližně od šedesátých let 20. století
  Starší články