Kanadská pošta představuje významný přírůstek do své filatelistické historie – sešitek obsahující 10 známek s domácí sazbou, které připomínají historický okamžik
Americká pošta přichází s novou sérií poštovních známek, které oslavují nadčasovou krásu a eleganci koní, těchto milovaných společníků člověka. Tyto nové známky budou nejen poctou těmto vznešeným zvířatům, ale také nádherným sběratelským kouskem pro filatelisty a milovníky koní po celém světě.
To, co je v současné době naprosto nemyslitelné (tedy prodej poštovních známek MAURITIUS POST PAID za vyšší cenu než MAURITIUS POST OFFICE), v minulosti nebylo nic výjimečného.
Poštovní známky MAURITIUS POST PAID se tiskly od roku 1848 až do úplného opotřebení tiskových desek. K přerytí opotřebovaných desek 1 penny a 2 pence došlo v průběhu roku 1859.
O tomto rozlehlém státu je zejména v posledních dvou letech slyšet opravdu mnoho. Situace, kterou si její obyvatele nyní procházejí je zajisté nelehká a mění se každý den.
Město Rumburk mělo v roce 1938 asi 10 000 obyvatel. Město leží ve Šluknovské pahorkatině a protéká jím říčka Mandava.
Obec Mikulovice ve Slezsku leží v severní části Čech asi 10 km od dřívějších německých hranic. Technicky náležela do okresu Jeseník (Freiwaldau).
Liberec leží v severních Čechách nedaleko hranic s Německem a Polskem v tzv. Liberecké kotlině, která je orámována Jizerskými horami.
  Starší články