Filatelie číslo 6/2003

Uvnitř šestého čísla časopisu Filatelie naleznete opět mnoho zajímavostí. V rubrice Poštovní historie je článek na pokračování Vladimíra Dražana a Pavla Aksamita - Československá měnová reforma z roku 1953 a příspěvek to je velmi hodnotný a poučný. Rubrika Novinky české pošty opět přináší pohled Heleny Hodkové na nové české známky. První známka je z emise Dětem. Pak známka 100 let Křižíkovy první elektrické dráhy Tábor - Bechyně a nakonec emise Technické památky - Nejstarší české rozhledny. Rubrika samozřejmě obsahuje další lahůdky jako nová příležitostná razítka, cenné nálepky Apost s přítiskem a podobně. Dále se František Crha zabývá ve článku Papír známky Růže nad Prahou novinkou personalizované známky.

Rubrika Poštovní historie - Tématická filatelie přináší již šesté pokračování článku - Československé a české autopošty od roku 1945. V rubrice Historie na známkách je článek Vladimíra Feldmanna - Josef Dobrovský filatelistický. Kam za filatelií v červnu a červenci? Na tuto otázku Vám odpoví užitečná rubrika se stejným názvem. Kaleidoskop zajímavostí přináší - Vzácné skautské razítko, Letecky, vyplaceno hotově a další zajímavosti.

V rubrice Euro a filatelie je hezký článek Miroslava Langhammera Přechod na euro a automatové známky. Tématická filatelie přináší článek Stanislava Kamenického - Ženský fotbal na známkách. Rubrika Polní pošta příspěvek Petra Hauznera - Nemocniční vlaky českého řádu Maltezských rytířů. Pravidelná rubrika Zprávy SČF přináší pohledy na výstavu Ostropa 2003 a několik dalších informací. Za prohlédnutí také stojí rubrika nové známky. Věřím, že se Vám nové číslo časopisu Filatelie jistě bude obsahově líbit.

Filatelie číslo 6/2003


Autor: Zdeněk Jindra | 11. 6. 2003

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář

Související články


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223