Filatelie číslo 7/2003

Uvnitř sedmého čísla časopisu Filatelie naleznete opět mnoho zajímavostí. V rubrice Poštovní historie je článek na pokračování Vladimíra Dražana a Pavla Aksamita - Československá měnová reforma z roku 1953 a příspěvek to je velmi hodnotný a poučný. Rubrika Novinky české pošty opět přináší pohled Heleny Hodkové na nové české známky. První známka je z emise Mistrovství Evropy ve střelbě a druhá z emise Češi Evropě - Josef Dobrovský. Rubrika samozřejmě obsahuje další lahůdky jako nová příležitostná razítka, cenné nálepky Apost s přítiskem a podobně.

V rubrice Násobné frankatury je článek Vladimíra Feldmanna - Ohlédnutí za "násobničkami",což je velmi pestrý příspěvek. Miroslav Bělina píše Kdepak "devizová kontrola"...! Pavel Švejnar přispěl článkem K dodatečnému vyplácení leteckých zásilek. V rubrice Tématická filatelie je druhé pokračování k tématu Kouření způsobuje rakovinu od Zdeňka Churého a Edvarda Geryka. Vladimír Zedník přispěl článkem Růže nad Prahou - známky s kupony pro přítisky.

Kam za filatelií v červenci a srpnu? Na tuto otázku Vám odpoví užitečná rubrika se stejným názvem. Uprostřed čísla je příloha z Katalogu příležitostných R-nálepek a cenných nálepek Apost používaných v Českých zemích Miloslava Fencla. Katalog vypadá velmi zajímavě. Rubrika Specializace ČR přináší příspěvek Jany Brožové a Zdeňka Pěnkavy - Rozlišení variant aršíku k 10. výročí vzniku ČR. Kaleidoskop zajímavostí obsahuje příspěvky Bývalý prezident, Při loupeži a podobně. V nové Filatelii naleznete i seznam Ručních příležitostných razítek pro 1. pololetí roku 2003. Vladimír Feldmann pokračuje svojí Abecedu Filatelisticky písmenem E. Velice zajímavý článek Změna znamená život od Miroslava Langhammera je dobrým zamyšlením pro filatelisty.

Určitě si pročtěte recenzce na odbornou literaturu. Dále je ve Filatelii článek Davida Schillera - Postřehy z Nitrafily 2003 a určitě si prohlédněte nové známky světa. Ve Filatelii je znovu mnoho zajímavostí a obsah je vyvážený a velmi pestrý.

Filatelie číslo 7/2003Autor: Zdeněk Jindra | 14. 7. 2003

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář

Související články


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223