Nabídka našeho eshopu

Pinzeta LINDNER - 2038 - 120 mm - zahnutá

Pinzeta LINDNER - 2038 - 120 mm - zahnutá

  • Cena: 153 Kč

Filatelie číslo 10/2003

V nové Filatelii je jako první článek Vladimíra Dražana a Pavla Aksamita v již pátém pokračování s názvem Československá měnová reforma z roku 1953. Novinky české pošty se věnují známkám Orientální koberce a Evropské výstavě poštovních známek Brno 2005 - Portál baziliky kláštera "Porta coeli" v Předklášteří. V rubrice je i několik další zajímavostí včetně Podrobností k emisnímu plánu roku 2003 (říjen-prosinec). Rubrika Specializace ČR přináší informaci Vojtěcha Řezníčka Nedotisk černé barvy na aršíku Chovatelství - Akvarijní rybičky.

Dále Miroslav Bělina pokračuje ve Filatelii druhou částí příspěvku s názvem Jaká Bukovina? Co do zajímavosti mě velmi zaujal článek Juliuse Cacky Tvorba exponátu v astrofilatelii. Zajímavé je určitě i druhé pokračování Stanislava Kamenickýho Fotbal ve filatelii a Současné pošty Lichtenštejnského knížectví od Františka Hnízdila. Antonín Boháček přispěl článkem Krávy uprostřed Indického oceánu.

Kam za filatelií v říjnu a listopadu? Na to Vám odpoví velmi užitečná rubrika. Přílohou Filatelie je Mladý filatelista, kde jsou příspěvky Katastrofní pošta, Duch mrtvého srbského krále, kreslený seriál Nápady pana Hilla, Kvalita známek od Kristiána Tesaříka. Určitě dobrý počin, škoda jen, že tato příloha nevychází častěji a hlavně pravidelně.

Další jistě zajímavé články ve Filatelii jsou Neslavný koniec jednej filatelistickej "rarity", K mobilizaci v roce 1921, Abeceda filatelisticky - G (7), FIP: nové cesty - nové směry od Lumíra Brendla a spousty dalších zajímavostí včetně nových známek světa. Novou Filatelii Vám můžu všemi deseti doporučit. Opět počteníčko pro každého...

Filatelie číslo 10/2003


Autor: Zdeněk Jindra | 16. 10. 2003

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


Nabídka našeho eshopu

Albové listy A4 Československo (1945-1992), nezasklené, zvýhodněný komplet (742), 10x desky, 10x archivní box,

Československo 1945-92, zvýhodněný komplet-plná verze (742 listů) + 10 ks desek se zlatotiskem a archivními boxy (zaplatíte pouze 9 ks desek a archivních boxů a 1 desky a 1 arch.box získáváte zdarma)

  • Cena: 12143 Kč
Modrý Mauritius v Terezíně

Nová kniha Modrý Mauritius v Terezíně od vedoucího redaktora Infofily Zdeňka Jindry.

  • Cena: 249 Kč

Související články