Nabídka našeho eshopu

Zásobník na poštovní známky - 60 stran - bílé listy - SAFE retro potisk - č. 100

Zásobník na poštovní známky - 60 stran - bílé listy - SAFE retro potisk - č. 100

  • Cena: 935 Kč

Filatelie číslo 5/2003

Co obsahuje nová Filatelie, se dozvíte v tomto příspěvku, který vám tento časopis podrobněji představí.

Filatelie číslo 5/2003 ani tentokrát nezklamala a přináší plno čtenářských chuťovek. František Crha v rubrice Euro a filatelie přináší článek Platnost známek v zemích eurozóny, kde se dozvíte, jaké změny byly provedeny při vstupu dotyčných zemí do Evropské unie. Rubrika Novinky české pošty přináší pohled Heleny Hodkové na nové známky Krásy naší vlasti a Europa - Umění plakátu. Rubrika také uvádí, jako obvykle, nová příležitostná razítka a různé zajímavosti.

V rubrice Znalecká hlídka je článek od Františka Beneše - Nový a poměrně nebezpečný padělek čs. celiny. Trojice autorů Jiří Horák, Vilém Bulant, Jan Švehla vydává již páté pokračování seriálu Československé a české autopošty od roku 1945. Pavel Švejnar zveřejnil Provizorní R-nálepky v letech 1945-1946. V rubrice Filatelie zajímavě a poučně je Abeceda filatelisticky - písmeno D - od Vladimíra Feldmanna a je to už čtvrté pokračování. Čtyři varianty aršíku Motýli od Františka Beneše naleznete v části Specializace České republiky. Od stejného autora si můžete přečíst i Archy známek ČSR I s neúplným zoubkováním.

Kam za filatelií v květnu a červnu: určitě se pro radu podívejte do stejnojmené rubriky. Ve Znalecké hlídce František Beneš popisuje Nově doložená nevydaná meziarší známek protektorátu ČaM a ČSR II. Nezapomeňte si přečíst článek od stejného autora Unikátní čtyřblok známky Češskja počta, který bude k prodeji na aukci Profil. Jiří Stupka píše o Manipulaci s nabídkami při aukcích uměleckých předmětů, které zasáhly i poštovní známky z aukčního domu Christie´s. V části tématická filatelie je článek dvou autorů - Eduarda Geryka a Zdeňka Churého, nazvaný Kouření způsobuje rakovinu. Určitě si pročtěte i jaká nová odborná literatura byla vydána a prohlédněte si nové známky cizích zemí. Dále stojí za povšimnutí Zprávy SČF, Postřehy z výstavy Ostropa 2003, informace o připravované výstavě Nitrafila 2003 a mnoho dalších drobnějších, ale užitečných informací.

Filatelie číslo 5/2003


Autor: Zdeněk Jindra | 28. 5. 2003

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


Nabídka našeho eshopu

Lupa nejen na čtení zvětšovací 8x, 20x - S7132

Lupa nejen na čtení zvětšovací 8x, 20x - S7132

  • Cena: 611 Kč
Motýli - 15 h - č. 1217 - II. typ - čistá

Motýli - 15 h - č. 1217 - II. typ - čistá

  • Cena: 290 Kč