Nabídka našeho eshopu

LINDNER - PHILA-COMBI-BOX - zoubkoměr, průsvitky

LINDNER - PHILA-COMBI-BOX - zoubkoměr, průsvitky

  • Cena: 546 Kč

Filatelie číslo 9/2003

Co obsahuje nová Filatelie, se dozvíte v tomto příspěvku, který Vám toto číslo časopisu podrobněji představí.

V nové Filatelii je jako první článek Vladimíra Dražana a Pavla Aksamita v již čtvrtém pokračování s názvem československá měnová reforma z roku 1953. Rubrika Novinky české pošty představuje emisi Chovatelství - Akvarijní rybičky a několik dalších zajímavostí. Co do zajímavosti je i dobrý příspěvek Vojtěcha Řezníčka s názvem Nový padělek výplatní známky (ke škodě pošty nebo sběratelů?). V podobném příspěvku jsem se i tomuto tématu věnoval i zde na Infofile a s autorem se plně shodnu.

Dobrý je i rozhovor s Ing. A. Ryškovou "Zájem o přítisky na kuponech nás překvapil". Patricia Tošnerová přispěla článkem Výstava "Doteky pošty a exilu" v Poštovním muzeu a František Crha článkem Letecké celistvosti - Česká republika 2002. Pavel Aksamit píše 55. výročí úmrtí prezidenta Edvarda Beneše a Miroslav Bělina začal článek na pokračování Jaká Bukovina?

Poté je ve Filatelii článek Pavla Švejnara - Dvojitá frankatura CN APOST a velmi zajímavý příspěvek Oldřicha Tovačovskýho K procesu přetiskování plebiscitních známek (4).

Kam za filatelií, na to Vám odpoví stejnojmenná rubrika. Jana Brožová a Vladimír Zedník přispěli příspěvkem Deskové vady na známkách České republiky vydaných v 1. pololetí roku 2002. Stanislav Kamenický napsal článek Fotbal ve filatelii (1). Co se stalo s cenami známek ČSR II? To je otázka, kterou si klade František Beneš a jestli na ni našel odpověď, to si můžete v nové Filatelii přečíst. Určitě si přečtěte i články Zamyšlení nad filatelií a Tvorba jednorámových exponátů a mnoho dalších drobných zpráviček.

Ve Filatelii mě překvapil článeček Miroslava Langhammera Filatelistický internet. Osobně by mě zajímalo, které stránky mu byly doporučeny k představení na stránkách časopisu Filatelie. Pokud to byly stránky www.infofila.cz, myslím si, že je škoda, že se o nich nezmínil tak jako dřív v nadšení o Japhile. Ale jinak je pravdou, že jak píše, recenzovat internetové stránky není jednoduché, ale takové obecné představení nebo malou informaci o existenci těchto stránek by si určitě každý rád přečetl a nemuselo by to nutně znamenat, že to je reklama například pro Infofilu. Také píšu s nadšením recenze nové Filatelie a v podstatě to je také reklama, ale to je téma, které se mi zrovna teď moc nechce probírat. Snad příště...

Filatelie číslo 9/2003


Autor: Zdeněk Jindra | 20. 9. 2003

Komentáře

Filatelistický internet

Přidat komentářZobrazit komentáře


Nabídka našeho eshopu

PL 2130 - s DV ZP 4 - červená skvrna ve tváři 1. dívky

PL 2130 - s DV ZP 4 - červená skvrna ve tváři první dívky

  • Cena: 189 Kč
Úmrtí Antonína Zápotockého - A967 - II. typ - tzv. přeškrtnutá bobulka v razítkovaném stavu

Úmrtí Antonína Zápotockého - A967 - II. typ - tzv. přeškrtnutá bobulka v razítkovaném stavu

  • Cena: 450 Kč

Související články