Nabídka našeho eshopu

Zásobník na známky STAMPS - A4 - 32 stran - 361 242

Zásobník na známky STAMPS - A4 - 32 stran - 361 242

  • Cena: 519 Kč

Zásadní zvrat v padělatelské aféře

Mysleli jsme si, že po tolika letech od padělatelské aféry z let 1997-98 kdy se u nás začaly objevovat nebezpečné padělky za mnoho miliónů Kč, nedojde již k žádnému závažnému odhalení. Až náhoda po letech nás zavedla k novým informacím.

Pod článkem na Infofile se v diskuzi objevil komentář jistého pana Radovana. Uvádí informace, které logicky zapadají do sebe.

Citujeme jeho komentář (zjištění samo o sobě závažné)

Filatelie 8/1997 strana 16. Tam jsem se poprvé setkal s padělky o kterých píšete. Je tam inzerát: NA PRODEJ kompletní sbírka neupotřebených známek ČSR I. Sbírka obsahuje od každé známky minimálně jeden kus, a to včetně všech nejvzácnějších rarit. Řada známek je v páskách a blocích, další jsou ve více kusech (rozčleněné např. podle typů, průsvitek atd.).
Ve sbírce se dále nachází velké množství položek sběratelské specializace - typy, spojené typy, barevné odstíny, odlišná zoubkování, zkusmé tisky, nevydané známky apod. Všechny položky jsou ve vybrané jakosti a vesměs svěží. Všechny dražší položky jsou zkoušeny významnými znalci a všechny rarity opatřeny vždy minimálně jedním fotoatestem. Sbírka ČSR I takového rozsahu a kvality je (pokud je nám známo) nabízena v historii vůbec poprvé a její katalogová cena dosahuje mnoha miliónů korun. Bližší informace. Profil, Dům filatelie.

Tuto sbírku mi někdy koncem roku 1997 ukazoval mladý pan František Beneš osobně a chtěl za ní 60 miliónů. Obsahovala všechny žilkované známky. Dnes je odhalujete jako padělky. Natypované ve všech typech i podtypech.
Tedy celkem 6 kusů! Jsou to ty Fischmeisterovy žikované a z aukce PROFIL - PRAGA 1998 a poslední dva jsou vyobrazené v jeho článku někdy z roku 2009 kdy padělky začal popisovat. Ty mu asi zůstaly na věčné časy.
Nikdo to tenkrát nekoupil. Prodalo se to pak v aukci.
Kupující podle mého názoru. Pan Šindler - ten s tím má potíže dodnes, L. Krejčíř a L. Fischmeister a další.


Je to závažné tvrzení, které se nám dostalo do rukou až nyní. Inzerát opravdu existuje. Vyobrazujeme ho pro posouzení.

Zásadní zvrat v padělatelské aféře

Samotný inzerát, či daný komentář není až tak důležitý, ale to že František Beneš ve Filatelii 6/2009 na straně 11 zobrazuje další dva padělky, které do případu jasně zapadají – tak to je již závažnější zjištění.

Zásadní zvrat v padělatelské aféře
Sken z Filatelie 6/2009 – další žilkované padělky

To, že F. Beneš má ve svém souboru padělků poslední dva z 6 žilkovaných o kterých hovoří zdroj výše je dost zvláštní náhoda. Kde k nim přišel a kdo jimi byl napálen?

A kdo je zmíněný pan Šindler? Mezi filatelisty se proslýchá, že padělky PČ 1919 v ceně mnoha milonů Kč byl v poslední době poškozený známý sběratel, pan Schindler. Jde o stejnou osobu?

Tato, po celé roky neřešená aféra ničí vztahy mezi filatelisty a poškozuje dobré jméno naší filatelie i SČF. Jsme zvědavi, zda někdo vůbec zaujme nějaké stanovisko.

Zásadní zvrat v padělatelské aféře
Kompletní sada žilkovaných se kterými měl PROFIL potíže. První z aukce PROFIL PRAGA 98, druhá ze sbírky pana Fischmeistera a třetí z Filatelie 6/2009.


Za redakci Infofila.cz - Zdeněk Jindra a Jaromír Petřík


Autor: Redakce | 19. 8. 2021

Komentáře

Aukce PROFIL

Omluva všem sběratelům

stížnosti

Pan Hečko

RE: Pan Hečko

RE: Pan Hečko

RE: Pan Hečko

Znovu a znovu

Přidat komentářZobrazit komentáře


Nabídka našeho eshopu

Hawid - SF ochranné kapsy na známky - černé - 60 x 217 mm - 301 572

Hawid - SF ochranné kapsy na známky - černé - 60 x 217 mm - 301 572

  • Cena: 195 Kč
Katalog poštovních známek World Philately 2022 a Encyklopedie filatelie na paměťové kartě

Katalog poštovních známek World Philately 2022 a Encyklopedie filatelie na paměťové kartě

  • Cena: 999 Kč