Nabídka našeho eshopu

Lupa nejen na čtení zvětšovací 8x, 20x - S7132

Lupa nejen na čtení zvětšovací 8x, 20x - S7132

  • Cena: 611 Kč

Neexistující unikáty

V našem článku Fischmeisterovy známky 4 K a 10 K žilkované – padělky potvrzeny se kromě nově odhalených padělků Fischmeisterových žilkovaných zabýváme i dalšími známkami z aukce PROFIL z roku 1998. Dejme stranou další podezřelé žilkované obludy s FA Karásek a věnujme se údajným unikátům.

V aukci PROFIL jsou popsané následujícím způsobem:

69 – 3 K znak tmavá široká II. Typ, Pof. 49A II., převrácený přetisk, katalogy neuvádějí, doposud jediný známý kus – UNIKÁT, zk. Gilbert, Karásek + FA Karásek

71 – 4 K znak tmavá široká II. Typ, Pof. 50A II., převrácený přetisk, katalogy neuvádějí, doposud jediný známý kus – UNIKÁT, zk. Gilbert, Karásek + FA Karásek

Neexistující unikáty
Údajné unikáty, které dle názoru redakce Infofily neexistují!


Nahlédněme nyní do katalogu POFIS 2007 na Československo, a to konkrétně na stránku 41. Jen tak letmo je tam k těmto známkám následující poznámka: 5) V posledních letech byly jako pravé prodány zdařilé padělky (s pravými či padělanými znaleckými značkami a popř. i s pravými atesty).

Může F. Beneš upřesnit, kde a kdy se tyto údajné unikáty jako padělky prodávaly? Je na nich pravá znalecká značka Gilbert a FA Karásek, tak jako na výše zmiňovaných? Neměl by se záznam v katalogu POFIS spíše změnit na neexistuje?! Neměl by F. Beneš vydat prohlášení, které konečně určí všechny podezřelé známky z aukce PROFIL? Odpoví na všechny naše otázky a zabrání dalšímu odhalování padělků, které již třeba byly objeveny, jen se o nich nikde ve Znalecké hlídce nepsalo?

Neexistující unikáty
3 K v grafickém editoru obrácena a zvětšená tak, aby byl opět zvýrazněn detail charakteristických znaků padělků skupiny K - vykousnutý háček nad Š a ostře seříznutá devítka. Jasně znatelné i z tak špatných obrázků!

Dále se mírně vraťme k padělkům ze sbírky Fischmeister. F 2/2011 – strana 15 – citujeme - „Byly ověřeny pravým otiskem značky Gilbert ...“. To je zajímavá informace. Pokud Fischmeisterovy padělky mají pravou znaleckou značku Gilbert, jakým způsobem se tam dostala, když všechny padělky skupiny K (včetně padělků z aukce Klim), měly falešné znalecké značky Gilbert! Je možné, že by padělatelé nejdříve neměli pravou znaleckou značku Gilbert a následně ji získali? To možné jistě je, ale jeden z prvních doložených padělků je z roku 1998 (padělky ze sbírky Fischmeistera) a ten měl již pravou znaleckou značku Gilbert, a to pravděpodobně odcizenou z pozůstalosti znalce Gilberta!

(Poznámka: známky z aukce Klim měly falešnou značku Gilbert a mají atesty od J. Karáska s datem 28.6.2001 a P. Pittermanna 12.11.2002 a v aukci Klim prodány 6.10.2001. Poté 4Kr prodána v aukci Feldman 9.6.2006 a ve Filatelii 8/2006 odhalena jako falzum F. Benešem).

Logicky to poněkud skřípe. Nejprve se objevily padělky s pravou značkou Gilbert a po 3 letech s falešnou značkou Gilbert. Je to záhada k zamyšlení a jsme v redakci Infofily zvědavi na další podezřelé známky.

Dále by nás zajímalo, proč F. Beneš čekal na Infofilu až známky označí za padělky, když sám měl značná podezření? Proč ihned po ukončení aukce D. Feldmana si známky od svého obchodního partnera nevyžádal a jako padělky je řádně neoznačil a neinformoval o tom sběratelskou veřejnost? Vždyť přeci napsal ve F2/2011, že měl podezření již v roce 2010 a sám i napsal ve F3/2010 v článku Zboží z dubnové aukce Feldman v České republice - „Sám se na předváděné losy samozřejmě plánuji podívat ...“

Aukce D. Feldmana proběhla 13. až 16. dubna 2010 v Ženevě a teprve ve F2/2011 pod nátlakem Infofily přiznal, že se jedná o padělky skupiny K. Deset měsíců je dlouhá doba na to, aby hříchy z roku 1998 napravil! Může být pak v očích sběratelské veřejnosti důvěryhodným znalcem?

Za redakci Infofila.cz – Zdeněk Jindra a Jaromír Petřík


Autor: Redakce | 21. 2. 2011

Komentáře

Katalog a padělky

Zajímavá citace

televize

Přidat komentářZobrazit komentáře


Nabídka našeho eshopu

Katalog poštovních známek World Philately 2022 a Encyklopedie filatelie na flash disku

Katalog poštovních známek World Philately 2022 a Encyklopedie filatelie na flash disku

  • Cena: 999 Kč
Zásobník na známky STAMPS - A4 - 32 stran - 361 242

Zásobník na známky STAMPS - A4 - 32 stran - 361 242

  • Cena: 519 Kč

Související články