Nabídka našeho eshopu

Perfotronic od firmy SAFE

Přístroj pro přesné měření zoubkování na poštovních známkách

Dodání do 12 pracovních dnů

  • Cena: 7375 Kč

Filatelistické minimum III. - filatelistické pomůcky

Další pokračování filatelistického minima se tentokrát věnuje filatelistickým pomůckám. Vhodné nejen pro mladé a začínající filatelisty.

Pokračování článku Filatelistické minimum se vrací k filatelistickým pomůckám.

Zásobníky

Slouží k přehlednému urovnávání známek. Jsou to vlastně tuhé listy opatřené průhlednými páskami (kapsičkami), do kterých se známky zasouvají. Jedno doporučení - dávejte přednost zásobníkům s bílými listy před černými, které mohou zanechat na lepu čistých známek stopy a tím známku velmi znehodnotit.

Nálepky

Filatelistické nálepky jsou z tenkého papíru opatřené na jedné straně lepem, který se dá lehce odloupnout nebo smýt. Dříve se používaly i k přilepení čistých známek a tím existuje velké množství těchto znehodnocených známek, které jsou prakticky bezcenné oproti těm bez nálepky. Proto nálepky používejte jen k přilepování známek upotřebených (ražených). Vždy při zakoupení nálepek se ujistěte, že jsou to opravdu nálepky pro filatelisty. Existuje totiž mnoho podobných pásek s nálepkami, které by mohly známky poškodit, protože obsahují materiál, který se časem může na místě po nálepce změnit ve flek, který známku samozřejmě znehodnotí.

Pošetky

To jsou průhledné pásky, do kterých se známky vkládají. Vhodné pro vytváření exponátu a pro zařazovaní čistých známek. Pošetky se vyrábějí v mnoha rozměrech a dají se i seříznout na přesný rozměr pro známku k zařazení. Znovu se ujistěte, že se jedná o značkové pošetky, které Vaše známky nepoškodí. Zjistěte si, jestli folie neobsahuje například fluorescenční přísady apod.


Autor: Zdeněk Jindra | 15. 4. 2003

Komentáře

Doplnění k pomůckám

Přidat komentářZobrazit komentáře


Nabídka našeho eshopu

Modrý Mauritius v Terezíně

Nová kniha Modrý Mauritius v Terezíně od vedoucího redaktora Infofily Zdeňka Jindry.

  • Cena: 249 Kč
Československo 1918-1939, komplet - 1x desky, 1x archivní box, vč.zesílených obalů - zasklené

Zasklený komplet Československo 1918-39 + 1x desky+1x archivní box

  • Cena: 3545 Kč

Související články