Zpravodaj SSČSZ SČF – 2/2005

Právě jsme v redakci obdrželi druhé letošní číslo velmi zajímavého zpravodaje Společnosti sběratelů československých známek SČF a zde Vám předkládáme jeho obsahovou recenzi.

Úvodem je Zpráva o hospodaření SSČSZ za rok 2004, představení Karla Popka a jeho Několik poznámek k hospodaření naší Společnosti. Pavel Pitterman zveřejnil 60 let od Košického vydání – čekání na verdikt. Na stejné téma je příspěvek Františka Beneše ml. Záhada "chybotisku" 13 K Košické 1945 konečně objasněna. Josef Fronc si povídal s Rudolfem Fischerem.

Vojtěch Řezníček předložil svou studijní práci První pražské revoluční vydání z roku 1918 – tzv. Pražský přetisk I (malý znak). JUDr. Svatopluk Šablatúra Omyly pána predsedu Ing. Brendla. Autoři R. Oppolzer, F. Graman, Z. Koupal Znamení zvěrokruhu – Kozoroh (kat. č. 200). Rudolf Fischer Ofsetem k vítězství ocelotisku. Známky pod drobnohledem – 5 je rubrika kterou zpracoval J. Fronc. R. Oppolzer předložil Perforace známek České republiky (1). Jiří Zahradníček Dřevěná stříkačka. Jan Plachetka Bubákova krajina s převahou první. Neschází i seznamy zjištěných deskových vad na nových známkách.

Zpravodaj SSČSZ SČF – 2/2005


Autor: Zdeněk Jindra | 3. 6. 2005

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář

Související články


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223