Zpravodaj SSČSZ SČF - 4/2004

Právě jsme v redakci obdrželi čtvrté letošní číslo velmi zajímavého zpravodaje Společnosti sběratelů československých známek SČF a zde Vám předkládáme jeho obsahovou recenzi.

V čísle neschází tradiční Úvodník a představení, v němž tentokrát dostává prostor Libor Krejčík. Editor zpravodaje Josef Fronc se zmiňuje o členských záležitostech. Ing. Pavel Pittermann zveřejnil smutnou zprávu - Dr. Ing. Zdeněk Večeřa odešel. Josef Fronc hezký článek Světová poštovní unie – SPU – 130. výročí. Zdeněk Fritz Martin Srb oslavil významné životní jubileum. Rudolf Oppolzer Osobnosti Osvobozeného divadla (A 87). Studijní příspěvek Františka Beneše ml. Určení TD u některých ojediněle se vyskytujících známek s přetisky PČ 1919, což je další z řady zjištěných padělků v poslední době.

Ve čtvrtém pokračování je příspěvek Atraktivní a kuriózní celistvosti s leteckými známkami od Zdeňka Fritze. V rubrice Okénko k sousedům na Slovensko je příspěvek Lovná zver 1966 od Peter Malíka. Zajímavý je rozhovor J. Fronce s L. Brendlem Povídal jsem si s Lumírem Brendlem II. Zpravodaj věnuje prostor i dalším článkům a informacím jako Měřme stejným metrem od J. Fronce, Výstava Martina Srba v Rovensku pod Troskami od Z. Fritze, Soutiskové křížky u aršíku 60 let FIP od F. Beneše a nescházejí Známky pod drobnohledem – 3 a soupisy deskových vad nových známek.

Zpravodaj SSČSZ SČF - 4/2004


Autor: Zdeněk Jindra | 4. 12. 2004

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář

Související články


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223