Výstava Salon Planete Timbres 2014 v Paříži

Pařížská pošta zve již od roku 2004 k výstavě „Salon Planete Timbres, pořádanou pravidelně každé dva roky. Výstava bude probíhat ve dnech 14. až 22. června v pařížském parku Floral. Záštitu nad konáním celé akce, jako každoročně, přijal ředitel francouzské pošty  Gilles Livchitz.

V rámci Francie jde bezesporu o jednu z nejvýznamnějších filatelistických akcí, jež se během roku konají. To dokládá i fakt, že v minulých letech si její výstavní prostory prohlédlo více než půl milionu lidí. Odhaduje se, že na výstavě by mělo být prezentováno více než 400 000 známek.

Výstava samotná láká velmi pestrým programem. Samozřejmostí bude velké množství vystavovaných exponátů, ať už soutěžních nebo tematických, jež připravuje pošta. Ta se letos zaměřila na tři hlavní oblasti: nadcházející výročí První světové války bude připomenuto nejen výstavou dobových známek, ale také projekcí několika dokumentů, jež budou volně ke shlédnutí po celou dobu výstavy. Na 18. června je navíc připravena přednáška francouzského historika Jean-Yves Le Naoura.

Výstava „Trésors de la Philatelie“ zase představí reprodukce nejvzácnějších francouzských známek, ale i jejich padělků.
Výstava se ale především chce zaměřit na mladé sběratele a rodiny s dětmi. Pro ty je připravena celá rada atrakcí ať už například ve výtvarné dílně, kde mohou objevit svůj umělecký talent či se poučit o ryteckém nebo malířském umění.

Součástí výstavy bude i francouzský filatelistický šampionát, jehož zakončení proběhne právě zde.

Výstava Salon Planete Timbres 2014 v Paříži

Odkaz na internetové stránky zde (francouzsky): http://www.planete-timbres.fr/

Autor: Ondra Aleš | 4. 6. 2014

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223