OSTROPA 2003

Co je OSTROPA?

Je to česko-německá výstava poštovních známek, která se pod tímto názvem představí filatelistům i široké veřejnosti již podruhé. První OSTROPA 2000 se konala v bavorském Münchbergu.

Komu je určena?

Všem, kteří chtějí zhlédnout zajímavé exponáty tvořené z poštovních známek (!!! mezi nimi i dopis z japonské Hirošimy s razítkem, na němž je datum dne, ve kterém byla na toto město shozena atomová bomba, neměly by chybět ani nejstarší známky světa a mnohé další filatelistické lahůdky a rarity !!!). Všem, kteří chtějí rozšířit nebo založit svoji sbírku nákupem u stánků filatelistických obchodníků či některé z přítomných poštovních správ (Česká pošta, zástupce Německé a Slovenské pošty a možná také poštovní správa OSN z Vídně). I všem těm, kteří chtějí jen zajímavě strávit den (dny), poslat příbuzným a známým pohlednici s příležitostným poštovním razítkem (každý den výstavy jiným) nebo se zúčastnit některé z doprovodných akcí.

Jaké doprovodné akce připravujeme?

- dostavníková pošta (poštovna Jihlava 50)
- vlak tažený parní lokomotivou
- ukázka použití hasičské techniky
- dětská pošta
- burza poštovních známek a jiného filatelistického i sběratelského materiálu.

Kdo financuje OSTROPU?

Významnými partnery jsou statutární město Jihlava, kraj Vysočina, Česko-německý fond budoucnosti, Česká pošta a také SČF. Nemalý význam mají i příspěvky firem jihlavského regionu.

Kdo pořádá OSTROPU?

Organizační výbor, který je složen ze členů jihlavského klubu filatelistů, kteří Vás tímto co nejsrdečněji zvou na výstavu OSTROPA 2003 do Domu kultury odborů v Jihlavě.

OSTROPA 2003


Autor: Redakce | 7. 1. 2003

Komentáře

pPjvjLGEDaZqSPQIqYx

Přidat komentářZobrazit komentáře