Mezinárodní výstava Brasiliana 2013

Ve dnech 19. až 25. listopadu se v brazilském Rio de Janeiru uskuteční světová výstava poštovních známek - BRASILIANA 2013. Výstava je organizována pod záštitou Brazilského úřadu pošt a telegrafů (ECT) za podpory Mezinárodní filatelistické federace (FIP).

Mezinárodní výstava Brasiliana 2013

O jejím významu už svědčí i fakt, že se jedná o největší letošní výstavu na americkém kontinentě vůbec. Účast zde ohlásilo na 250 vystavovatelů, z více než 73 zemí. Návštěvníci tak zde mají možnost spatřit velkou část toho, co současná známková tvorba nabízí. Důraz bude kladen zejména na historii filatelie a poštovní známky samotné Brazílie, protože hlavním smyslem výstavy je jejich propagace. U příležitosti výstavy bude připomenuto i významné výročí - 350 let poskytování poštovních služeb. Dále pak netradiční soutěžní téma týkající se pouze známek vydaných po roce 2000, jenž má představovat jeden ze způsobů jak podpořit zájem o nejmodernější období filatelie.

Z letošní výstavy je patrná zejména snaha přiblížit a zatraktivnit filatelii mladýcm lidem a dětem. Důkazem je například připravovaná soutěž pro děti a mladé vystavovatele, jež bude rozdělena do tří kategorií. Sbírky zájemců ve věku mezi 10 až 21 lety budou pak k vidění v průběhu výstavy. Česká Republika má zde své zastoupení v podobě tří mladých nadějných filatelistů.

Odkaz na výstavní stránky zde - http://www.brasiliana2013.net.br/home.php?

Mezinárodní výstava Brasiliana 2013
Výstavní areál v moderní dynamické čtvrti Pier Mauá


Autor: Ondra Aleš | 16. 11. 2013

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223