Nabídka našeho eshopu

Motýli - 15 h - č. 1217 - II. typ - čistá

Motýli - 15 h - č. 1217 - II. typ - čistá

  • Cena: 290 Kč

Merkur-Revue číslo 4/2003

Rádi Vám představujeme čtvrté číslo odborného časopisu pro filatelii, numismatiku a notafilii.

Když se mi dostalo již čtvrté číslo časopisu Merkur - Revue do rukou, znovu jsem se zaradoval, jak moc se daří p. Schödelbauerovi předsevzetí co nejvíce časopis obsahově a co do kvalit vylepšit. Toto číslo opět nezklamalo. Obsah je pestrý a velmi dobře se čte.

Velmi zajímavým příspěvkem je článek Františka Václava s názvem "Co víme či spíše nevíme o doručovacích kartách", který lektoroval Vladimír Schödelbauer. Rozebírá velmi zajímavé a filatelisticky méně probádané téma. Již páté pokračování Jiřího Stupky s názvem Holubice Jaroslava Bendy je opět velmi zajímavé, plné informací a doprovodných ilustrací. Rubrika Filatelistický trh přináší pohledy Vladimíra Dražana na 27. aukci firmy PROFIL a BRNOFILA Bláha. Co do zajímavosti je velmi dobrý i článek M. Čecha - Válka proti terorismu.

Zdeněk Fritz přispěl příspěvkem Ohlédnutí za slovenskými známkami 2002 a příspěvkem Tudy cesta nevede, který kritizuje krok Slovenské pošty vydávat ofsetové známky. Dále se Zdeněk Fritz rozepsal i ve článku In memoriam Mistra Jaroslava Fišera.

Miroslav Vostatek píše Polní pošta č. 40. Zajímavá je i rubrika Z činnosti SČF a klubů. Dále pak článek Zdeňka Fritze Nitrafila 2003 a Jozefa Tekeľa Organizácia siete čs. vlakových pôšt na území Slovenska (1919 - 1920). Dále je v Merkur – Revue několik drobnějších zpráviček a informací, které si určitě také přečtěte. Mockrát děkujeme i za zveřejnění upoutávky na náš internetový magazín Infofila.cz.

Merkur-Revue číslo 4/2003


Autor: Zdeněk Jindra | 18. 9. 2003

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


Nabídka našeho eshopu

Lupa nejen na čtení zvětšovací 8x, 20x - S7132

Lupa nejen na čtení zvětšovací 8x, 20x - S7132

  • Cena: 611 Kč
Perfotronic od firmy SAFE

Přístroj pro přesné měření zoubkování na poštovních známkách

Dodání do 12 pracovních dnů

  • Cena: 7375 Kč

Související články