Merkur-Revue číslo 3/2003

Rádi Vám představujeme třetí číslo odborného časopisu pro filatelii, numismatiku a notafilii.

Hned v úvodu je velmi zajímavý článek Vladimíra Schödelbauera s názvem Neobyčejné "obyčejné" tiskopisy. Dále autor Zdeněk Fritz píše na pokračování o Padělcích ke škodě pošty. Jiří Stupka přispěl již čtvrtým dílem seriálu na pokračování Holubice Jarosla Bendy. Asi nejpestřejší a nejpodstatnější příspěvek v tomto čísle. Článek je jako vždy bohatě barevně ilustrovaný doprovodnými obrázky.

Co do zajímavosti je výborný i článek Jiřího Majera - Padělky šikovného poštmistra. František Graman a Zdeněk Koupal pokračují již druhým dílem článku nazvaným Perforační rámce známek Československa tištěných ocelotiskem z plochy. Rubrika Filatelistický trh přináší informace o 20. aukci firmy FOS a 34. aukci Filatelie-KLIM.

Jaroslav Maleček Vás jistě zaujme příspěvkem Ještě k rámečkovým typům emise Hradčany. Můžete si přečíst několik aktualit z příprav veletrhu Sběratel 2003. Předseda SČF Lumír Brendl přináší pohled Jihlavská OSTROPA 2003 a Pavel Pittermann Jihlava očima jury. Za prohlédnutí stojí i rubriky Z činnosti SČF a klubů, Odborné publikace, Odborná periodiky, Zpravodaje odborných sekcí SČF.

Dále je v Merkur-Revue několik dalších článků a odborných informací. Projděte si i novinky ČR a SR. Věřím, že se Vám číslo 3/2003 časopisu Merkur-Revue určitě líbí. Pokud časopis neodebíráte, napište si o něj na email vladasch@mymail.cz

Merkur-Revue číslo 3/2003


Autor: Zdeněk Jindra | 20. 7. 2003

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223