To že se nevyhýbají nebezpečné padělky ani velkým mezinárodním aukcím v zahraničí, si ukážeme na výstřižku novinové známky emise 1858. Že jde o závažný problém, umocňuje fakt, že ke známce byl přiložen atest od rakouského znalce S. Klambauera VÖB.
Jedná se o pamětní vydání při vyhlášení samostatnosti Chorvatska 29.listopadu 1918. Motivem je spoutaný otrok ve stylistickém rámu. Známky byly vydány 29. 11. 1918 a v platnosti byly pouze tento jeden den.
Padělky známek ke škodě pošty obecně patří mezi velice zajímavý a většinou také mimořádně vzácný filatelistický materiál. Vyjímkou nejsou ani známky Polska.
Klasické známky Srbska u českých sběratelů moc časté nejsou. Ale při zvýšeném zájmu o zajímavé známky z balkánského poloostrova by tyto informace mohly být užitečné.
V novodobé známkové emisi ČR se častěji, než méně často, setkáváme s nehotovými známkami, kterým schází například nominální hodnota nebo název státu.
Známky z emise PČ 1919 – Parlament s nápisem Magyar Posta pocházející z maďarského vydání 1919, musely zcela jistě v roce 1998 vyvolat poprask nečekaného objevu.
Znalecké metody se během času neustále zdokonalují a vylepšují. V poslední padělatelské aféře, kterou dlouhodobě řešíme na naší Infofile se ukázalo, že někteří starší znalci
Vynikající kniha od Zdeňka Filípka – WEIPERT FALZUM v roce 2011 shrnula doposud vše známé o tzv. Vejprtských padělcích ke škodě pošty.
Novější články Starší články