Nabídka našeho eshopu

PHILALUX3 - SAFE 9865

PHILALUX3 - SAFE 9865

  • Cena: 3695 Kč

Filatelie 11/2004

Listopadové číslo časopisu Filatelie již vyšlo a v této recenzi si můžete přečíst, jaké je po obsahové stránce.

František Beneš informuje o návštěvě Seow Chuan Koha v příspěvku Prezident FIP v Praze. Pravidelná informační rubrika Novinky české pošty představuje několik nových poštovních známek naší pošty. Vladimír Zedník upozorňuje v článku Zajímavosti na známce Zavedení povinné školní docházky na hezkou vadu.

V rubrice Znalecká hlídka je rozsáhlý příspěvek Františka Beneše Známka Pof. Č. DL30E z 6. TD – padělek, nebo rarita? V první části je článek Vladimíra Krečmera Máte zájem doplňovat sbírku známek ze zahraničí? V páté části studijní příspěvek dvojice autorů F. Graman a Z. Koupal Moskevské vydání 1945/1946. V osmé části Malá zastavení na cestě filatelie a čs. Poštovní správy od F. Beneše staršího.

Karel Bláha zveřejnil druhou část příspěvku Osvobozeno od poštovného. V šesté části je příspěvek Miroslava Vondřicha Tisk poštovních známek v poštovní tiskárně cenin. V rubrice odborná literatura je recenze Nové vydání specializované příručky POFIS: ČSR I od Pavla Švejnara. Několik nových katalogů MICHEL a spousty zpravodajů. František Beneš zveřejnil hezký článek Dvě říjnové tematické výstavy očima návštěvníka (1). V první části se věnuje výstavě Aerospace ´04. V rubrice Zprávy SČF je příspěvek Miroslava Langhammera Ještě rok a několik dalších stejně zajímavých informací. Neschází rubrika Nové známky.

Nové číslo časopisu Filatelie se mi moc líbí co do obsahu, ale potvrzuje, že spousta příspěvků je psána na pokračování, což pravidelné čtenáře určitě ke čtení láká, ale noví čtenáři si bez starších čísel asi moc nepočtou, což potvrzuje jeden můj kolega, kterému se Filatelie dostane do rukou pouze příležitostně.

Filatelie 11/2004


Autor: Zdeněk Jindra | 20. 11. 2004

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


Nabídka našeho eshopu

Album na poštovní známky - vč. listů VARIO

Album na poštovní známky - vč. listů VARIO

  • Cena: 459 Kč
Digitální mikroskop Flex

DigiMicroscope Flex je ideální nástroj pro všechny, kteří potřebují prozkoumat malé předměty nebo povrchy s vysokým rozlišením a zvětšením.

  • Cena: 2487 Kč

Související články