Nabídka našeho eshopu

PL 2130 - s DV ZP 4 - červená skvrna ve tváři 1. dívky

PL 2130 - s DV ZP 4 - červená skvrna ve tváři první dívky

  • Cena: 189 Kč

Filatelie 9/2004

V září již vyšlo s předstihem nové číslo časopisu Filatelie a v této recenzi si můžete přečíst, jaké je po obsahové stránce.

Vladimír Dražan zveřejnil zajímavý příspěvek Nákup a prodej na aukcích. Nescházejí Novinky české pošty. Jiřík Bejsta předložil příspěvek Poštovny České pošty stále s otazníkem? František Beneš, st. pokračuje již v šestém díle Malá zastavení na cestě filatelie a čs. poštovní správy.

František Beneš přinesl svoji práci Novinový aršík Bratislava 1937 – potřetí. Miroslav Langhammer Poštovní známky z počítačové tiskárny. Stanislav Kamenický FIFA letos slavila sté výročí založení. Neschází rubrika Kam za filatelií – září a říjen.

Oldřich Tovačovský Mapa poštovních stanic na Moravě a ve Slezsku sestavená z poštovních razítek a první část příspěvku s názvem Přeměna sběren dopisů na poštovní úřady. Martin Rozhoň informuje v článku Unikátní zkusmé tisky. V třetím pokračování je Moskevské vydání 1945/1946 F. Gramana a Z. Koupala.

Překvapil příspěvek od Františka Beneše Skvělý nápad na Internetu, který informuje sice o zajímavém projektu Japhila.cz, ale nasadit mu originální punc světového nápadu zní až bláhově, protože několik podobných virtuálních výstav již ve světě existuje. O něčem takovém psal i kolega Peter Hoffmann v článku Internetová výstavní třída - novinka na NorrPhil 2004 již před mnoha měsíci a o podobném námětu výstavy jsem již několikrát hovořil i s kolegy na Infofila.cz, ale nebudeme přece kopírovat originální nápady že? Takže určitě nic podobného v tomto duchu chystat prozatím nebudeme, máme jiných projektů až nad hlavu, ale Japhila.cz přejeme s tímto nápadem hodně úspěchů, protože pravdou určitě je, že nápad to je dozajista dobrý a chvályhodný. Jen některé věty v článku opravdu koušou, protože o něčem podobném se ve světě filatelistického Internetu vede spousta diskusí a několik exponátů i přímo výstav na Internetu již existuje, ale jde spíše o propagační článek alá bratr můj, takže to tak i bereme.

Jiří Horák zveřejnil Autopošty v Hongkongu a Vladimír Feldmann již dvanácté pokračování své Abecedy filatelisticky, kde se tentokrát věnuje písmenu M. F. Beneš informuje v příspěvku Fantóm konečně odhalen. Zdeněk Prokop vzpomíná v článku Zahraniční zastavení Josefa Herčíka. V pátém pokračování je příspěvek M. Vondřicha Tisk poštovních známek v Poštovní tiskárně cenin. Nescházejí ani Nové poštovní známky.

Filatelie 9/2004


Autor: Zdeněk Jindra | 8. 9. 2004

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


Nabídka našeho eshopu

Katalog poštovních známek World Philately - Česká republika (1993-2021) na flash disku

Katalog poštovních známek World Philately - Česká republika (1993-2021) na flash disku

  • Cena: 399 Kč
PHILALUX3 - SAFE 9865

PHILALUX3 - SAFE 9865

  • Cena: 3695 Kč

Související články