Nabídka našeho eshopu

Rakousko - čistá - č. 929-932

Rakousko - čistá - č. 929-932

  • Cena: 560 Kč

E-katalog celistvostí Československo 1918 až 1939 na DVD

Od konce listopadu 2005 je na mezinárodní filatelistické výstavě EXPONET zveřejněna pomůcka pro naše i zahraniční sběratele – E-katalog celistvostí naší první republiky v elektronické podobě. Zájemci jej snadno najdou v oddílu filatelistické literatury Exponetu jako její 64. exponát. E-katalog byl doplňován průběžně šest let a v současnosti je jeho základní rozsah naplněn. E-katalog na webu www.japhila.com je pouze virtuální příručkou a nemá tištěnou verzi. Od července roku 2011 však autoři E-katalogu připravili a uvedli do prodeje verzi na DVD, kterou je možno objednat na adrese miroslav.stefek@seznam.cz za 270,- Kč za kus + 40,- Kč poštovné a balné.

E-katalog na DVD je členěn do čtyř části:

První část Ceniny a tiskopisy se zabývá rozdělením, popisem a poštovním použitím poštovních cenin (kromě poštovních známek a celin), tedy poštovními průvodkami a poukázkami, odpovědkami, úředními dopisnicemi, telegrafickými poukázkami, platenkami, poštovními příkazy, obálkami cenných psaní, vojenskými, celními, důchodovými a novinovými poukázkami a to jak předběžnými rakouského či uherkého původu, tak i definitivními československými. Dále podobným způsobem popisuje poštovní tiskopisy členěné podle Seznamu všeobecných tiskopisů poštovní, telegrafní a telefonní služby z roku 1931.

Druhá část je věnována popřevratovým známkám a jejich použití na celistvostech. Zde patří tématické okruhy – předběžné a souběžné známky rakouského a uherského původu, revoluční přetisky 1918, přetisk Pošta Československá 1919, plebiscitní známky SO 1920 a známky cizích států použité na území ČSR,

Třetí část obsahuje specifické známky 1918 až 1939 a jejich použití na celistvostech, tedy známky letecké, spěšné, novinové, známky pro obchodní tiskoviny, doruční a doplatní známky.

Ve čtvrté části jsou konečně všechny emise výplatních známek a jejich použítí na celistvostech počínaje emisí Hradčany a konče emisí 1. sněm Karpatské Ukrajiny.

E-katalog čítá zhruba 1000 stran textů a 4500 obrázků a předpokládá se jeho další rozvoj a doplňování.

Miroslav Štefek a Jan Kypast
autoři


Autor: Redakce | 20. 7. 2011

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


Nabídka našeho eshopu

Digitální mikroskop Flex

DigiMicroscope Flex je ideální nástroj pro všechny, kteří potřebují prozkoumat malé předměty nebo povrchy s vysokým rozlišením a zvětšením.

  • Cena: 2487 Kč
Signoscope T3 od firmy SAFE

Signoscope na průsvitky známek T3 od firmy SAFE.

  • Cena: 4725 Kč