Nabídka našeho eshopu

522-537 - vícepásky v čistém stavu

522-537 - vícepásky v čistém stavu

  • Cena: 14500 Kč

Zpravodaj SSČSZ SČF – 1/2012

První letošní číslo časopisu Zpravodaj pro členy společnosti sběratelů čs známek je opět plné zajímavých článků.
Na své si přijdou jak sběratelé první republiky, tak druhého Československa i ČR. Na prvního prezidneta ČR Václava Havla je vzpomenuto v článku o příležitostných razítkách, které provázely jeho prezidnetský úřad, též v příloze maximus pro sběratele analogických pohlednic je prezident připomenut na vytvořených CM.

tradičně jsou vzpomenuti jubilanti Hollaru, kteří se také věnují známkové tvorbě. V tomto čísle je připomenuto 90. výročí narození našeho významného rytce Josefa Herčíka, 90. výročí narození vtvarníka Přemysla Rolčíka slovenského výtvarníka Ladislava Guderny. Dále je zde zhodnocena emise Tradice české známkové tvorby, připomíná se loňská výročí Pražské ZOO a některých pražských mostů přes Vltavu. Je také vyhodnocena soutěž z minulého čísla, týkající se výročí Petřínské rozhledny.

Dočtete se zde o Legionářských známkách z roku 1919, celistvostech se známkami emise Červený kříž 1920. Pokračuje seriál o Anketě Mladé fronty o nejhezčí známku roku třetím pokračováním. Další pokračování seriálu o výplatních známkách s kupony pro přítisky avizuje speciální číslo Zpravodaje, které bude zameřeno výhradně na katalogizaci těchto známek, vyjde již na podzim jako celobarvené číslo. Jsou zde též studie známek A2586 z roku 1983, Krásy naší vlasti 2011, výplatná známka 335 V.Havel a nechybí ani novinky - DV na známkách 687 a 696. Zpravodaj dále informuje o emisním plánu známek na rok 2012 zve do Poštovního muzea a informuje o výstavě Euregio egrensis ve Schlezu. Jak bylo řečeno nechybí vnitřní příloha Maximus pro sběratele CM.

Zpravodaj rediguje Josef Fronc, Okrajová 1149, 278 01 Kralupy n/Vlt, e-mail: fronc@cbox.cz, kam si můžete napsat o přihlášku k odběru.

Zpravodaj SSČSZ SČF – 1/2012


Autor: Josef Fronc | 29. 2. 2012

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


Nabídka našeho eshopu

Katalog poštovních známek World Philately 2022 a Encyklopedie filatelie na flash disku

Katalog poštovních známek World Philately 2022 a Encyklopedie filatelie na flash disku

  • Cena: 999 Kč
Digitální mikroskop Flex

DigiMicroscope Flex je ideální nástroj pro všechny, kteří potřebují prozkoumat malé předměty nebo povrchy s vysokým rozlišením a zvětšením.

  • Cena: 2487 Kč