Státní symboly - sešitek

Datum vydání: 21. února 2018
Název emise: Státní symboly - sešitek
Nominální hodnota: 152 Kč
Katalogové číslo: VZS25
Výtvarný návrh: Filip Heyduk
Tiskové listy: á 8 ks různých výplatních známek ve formě celoplošných samolepek s oddělením formou průseku. Na zadní straně známkového sešitku je umístěn hologram, který slouží jako ochranný prvek, čárový kód a doprovodné texty.
Druh tisku: plnobarevný ofset 

Státní symboly - sešitek

Státní symboly - sešitek

Námět známky:

jednotlivé státní symboly, přičemž „Velký státní znak“ je zpracován ve dvou variantách
Státní symboly určuje Ústava České republiky jako oficiální a nezaměnitelné označení suverenity.
Velký státní znak – čtvrcený štít se čtyřmi poli. Jednotlivá pole symbolizují historické země České republiky – první Čechy, druhé Moravu, třetí Slezsko, čtvrté pole pak republiku jako celek. (Kat.č.zn. 0965-6)
Malý státní znak – červený štít, ve kterém je stříbrný dvouocasý lev ve skoku se zlatou korunou a zlatou zbrojí. (Kat.č. zn. 0969)
Státní barvy – bílá, červená a modrá v uvedeném pořadí (shora dolů nebo zleva doprava). (Kat.č.zn. 0971)
Státní vlajka – skládá se z horního pruhu bílého a dolního pruhu červeného, mezi něž je vsunut žerďový modrý klín do poloviny délky vlajky.  (Kat.č.zn. 0970)
Prezidentská standarta – je bílá, s okrajem skládajícím se z plaménků střídavě bílých, červených a modrých. Uprostřed bílého pole je velký státní znak, pod kterým je na červené stuze, podložené žlutými lipovými ratolestmi, bílý nápis PRAVDA VÍTĚZÍ. (Kat.č.zn. 0967)
Státní pečeť – tvoří ji velký státní znak podložený lipovými ratolestmi po stranách, kolem něhož je opis ČESKÁ REPUBLIKA. (Kat.č.zn. 0968)
Státní hymna – je první sloka písně "Kde domov můj" z původní české hry Fidlovačka. Autorem textu je Josef Kajetán Tyl, autorem hudby František Škroup. (Kat.č.zn. 0972)
(zdroj www.cpost.cz)

Poznámka redakce:

určitě jste si všimli nového způsobu zveřejňování novinek. Naší snahou je mít co nejrozsáhlejší informace a obrázky všeho dostupného filatelistického materiálu. Dejte nám vědět, jak se Vám nové články o novinkách zamlouvají.

Novinky za nominál:

nově v našem eshopu nabízíme nové poštovní známky ČR za nominál. Tuto konkrétní známku zakoupíte zde na tomto odkazu.

Autor: Zdeněk Jindra | 28. 2. 2018

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223