Nabídka našeho eshopu

Pinzeta LINDNER - 2038 - 120 mm - zahnutá

Pinzeta LINDNER - 2038 - 120 mm - zahnutá

  • Cena: 153 Kč

Ohrožená fauna

Argentinská pošta vydala 18.dubna 2009 - 2 známky upomínající na druhy zvířat, jimž hrozí vyhubení. Obě známky mají hodnotu 1 argentinského pesa (ARS), jsou tištěny ofsetem, perforace 14. Harpyjovec (orlokáně) korunkatý (Harpyhaliaetus coronatus). Tento dravec z čeledi jestřábovitých patří v Argentině k největším a nejrepresentativnějším dravcům. Jeho výskyt je omezen pouze na jižní Ameriku. Jeho výskyt je stále vzácnější jednak omezováním jeho životního prostředí, jednak nadměrným lovem.

Ohrožená fauna

Želva chilská-Chelonoidis chilensis - tato želva obývá pouze suché oblasti Chaca a určité sekce trnitých lesů. Mezi hlavní důvody ohrožení je změna a zničení jejího životního prostředí a odchyt živých zvířat pro nelegální obchod. Rovněž hrozí i potravní konkurence s divoce se vyskytujícími kozami. Třebaže v druhovém názvu je čilská (chilensis) tento druh se v Chile vůbec nevyskytuje.


Autor: Zdeněk Moravec | 22. 5. 2009

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


Nabídka našeho eshopu

Digitální mikroskop Flex

DigiMicroscope Flex je ideální nástroj pro všechny, kteří potřebují prozkoumat malé předměty nebo povrchy s vysokým rozlišením a zvětšením.

  • Cena: 2487 Kč
Perfotronic od firmy SAFE

Přístroj pro přesné měření zoubkování na poštovních známkách

Dodání do 12 pracovních dnů

  • Cena: 7375 Kč