Nabídka našeho eshopu

Katalog poštovních známek World Philately - Česká republika (1993-2021) na flash disku

Katalog poštovních známek World Philately - Česká republika (1993-2021) na flash disku

  • Cena: 399 Kč

Mistrovství světa v ledním hokeji 2004

Česká republika bude hostit mistrovství světa v ledním hokeji 2004. Světový šampionát se tak po dvanácti letech opět vrátí do Prahy a zamíří také do Ostravy, kde se budou hrát dvě ze základních skupin a jedna osmifinálová. A to vše po všech peripetiích kolem výstavby nové haly v Praze, či následné výměně termínu pořadatelství s Finskem.

V květnu roku 2000 rozhodla Mezinárodní hokejová federace při zasedání v ruském Petrohradu, že mistrovství světa 2003 se uskuteční v České republice. Jako podmínku však stanovila, že se musí odehrát minimálně v jedné nové aréně, která bude srovnatelná s halami v Helsinkách, Petrohradu či německých městech Hannover, Kolín nad Rýnem či Norimberk, kde v posledních letech šampionáty uskutečnily.

Český svaz ledního hokeje začal jednat o výstavbě haly s několika subjekty, ale během roku nedošlo k pokroku, objevily se problémy s pozemky v uvažované lokalitě Prahy 10 - Hagiboru. Proto předseda Českého svazu ledního hokeje Karel Gut později požádal Finsko o výměnu termínu pořadatelství. Česká republika tak dostala další rok k dobru. Ten se ukázal jako zásadní. Během něho se podařilo najít nového investora stavby, jímž se stala loterijní společnost Sazka, akciová společnost. Ta získala území a začala stavět. Pokud vše půjde podle plánu, bude SAZKA ARENA dostavěna 22. února 2004 a následně v ní bude zahájen provoz, který v prvním půlroce vyvrcholí mistrovstvím světa v ledním hokeji.

Druhým hracím městem se stala Ostrava a její Vítkovice Arena, bývalý Palác kultury a sportu. V úvahu jako hrací města přicházely také Pardubice a České Budějovice s nově rekonstruovanými arénami, hovořilo se i o Plzni kvůli blízkosti německých hranic a téměř desetitisícovému hledišti. Nakonec však volba padla na Prahu a Ostravu.

Datum mistrovství světa v kalendáři Mezinárodní hokejové federace je mezi 24. dubnem a 9. květnem 2004. Soutěže se zúčastní celkem 16 družstev, která v začátku soutěže budou rozdělena do čtyř skupin. Mužstva nebyla do skupin pro mistrovství světa 2004 v České republice přiřazována podle předem známého klíče jako v minulosti, ale skutečně se losovalo. Týmy byly rozděleny podle výkonnosti do čtyř košů. V prvním se nacházeli semifinalisté MS 2003 (České republika, Kanada, Slovensko, Švédsko), ve druhém byli vyřazení čtvrtfinalisté (Finsko, Německo, Rusko, Švýcarsko). Ze třetího koše se losovaly týmy, které ve Finsku skončily na 9. až 12. místě (Dánsko, Lotyšsko, Rakousko, Ukrajina). V posledním koši byl zachráněný z MS 2003 USA, dva postupující z I. divize a nováčci elitní skupiny pro MS 2004 Francie a Kazachstán a vítěz asijské zóny, kterým je opět Japonsko. Soupeři našeho teamu ve skupině budou Německo, Lotyšsko a Kazachstán. Ze skupin postupují do dalších bojů první tři družstva, která vytvoří dvě šestičlenné skupiny. První čtyři družstva z těchto dvou skupin potom bojují o titul již vylučovacím způsobem.

Fanouškové očekávají od domácího družstva, že naváže na tři tituly mistrů světa a titul olympijského vítěze, které hokejisté získali za dobu existence České republiky.Více informací naleznete na stránkách Olympsportu


Autor: Jaroslav Petrásek | 8. 10. 2003

Komentáře

Prima

Přidat komentářZobrazit komentáře


Nabídka našeho eshopu

Signoscope T3 od firmy SAFE

Signoscope na průsvitky známek T3 od firmy SAFE.

  • Cena: 4725 Kč
Rakousko - čistá - č. 937-940

Rakousko - čistá - č. 937-940

  • Cena: 315 Kč