Nabídka našeho eshopu

PL 2130 - s DV ZP 4 - červená skvrna ve tváři 1. dívky

PL 2130 - s DV ZP 4 - červená skvrna ve tváři první dívky

  • Cena: 189 Kč

Mistrovství Evropy ve volejbale mužů 2011

Datum vydání: 31. srpna 2011
Název emise: Mistrovství Evropy ve volejbale mužů 2011
Nominální hodnota: 20 Kč
Katalogové číslo: 690
Výtvarný návrh: Pavel Švejda
Tiskové listy:á 50 ks známek
Rozměr obrázu známky: 23 x 40 mm
Druh tisku: plnobarevný ofset

Mistrovství Evropy ve volejbale mužů 2011

Námět známky:

Na známce jsou vyobrazeny siluety volejbalistů s míčem.

Po velmi úspěšném mistrovství světa žen v basketbalu, které se v letošním roce konalo v Brně, Ostravě a Karlových Varech a kde naše děvčata vybojovala překvapivé stříbrné medaile, dostávají možnost představit se našemu publiku reprezentanti jiného míčového sportu, ještě populárnějšího než je basketbal - volejbalisté. Tentokrát půjde o mužskou reprezentaci, která v letošním roce v Itálii na mistrovství světa vybojovala překvapivě desáté místo a zvítězila dokonce nad posledním mistrem světa z USA 3:0 a podlehla nešťastně novému mistru světa Brazílii 2:3. O uspořádání mistrovství Evropy se podělíme se sousedním Rakouskem a očekávané tuhé boje proběhnou ve dvou českých a dvou rakouských městech. U našich sousedů bude dějištěm Vídeň a Innsbruck. Na českém území se původně mělo hrát v Praze a v Liberci. Před nedávnou dobou naši pořadatelé změnili Liberec za Karlovy Vary, určitě nejen proto, že Karlovy Vary byly úspěšným pořadatelem finále basketbalového mistrovství.
Trenér české reprezentace Jan Svoboda zhodnotil složení naší skupiny B takto: "Ve skupině jsme společně s Ruskem, Portugalskem a s Estonskem. Jestliže jsme před losováním někoho nechtěli, pak to bylo Rusko a Srbsko. Ale také Portugalsko již dávno patří ke špičkovým evropským teamům a byli jsme rádi, když jsme v kvalifikaci o mistrovství světa zvítězili po infarktovém závěru 3:2. Ale ani Estonce bychom si ze čtvrtého, nejslabšího koše při losování nevybrali. Skupina je to těžká a postoupit z ní nebude nic lehkého. Přesto je to naším cílem".
Vrcholný evropský turnaj se do České republiky vrací přesně po deseti letech. V roce 2001 v Ostravě vybojovali naši reprezentanti čtvrté místo. Čtyři skupiny po čtyřech účastnících, to je celkem šestnáct družstev. Vítězové skupin postupují přímo mezi posledních osm, teamy z druhých a třetích míst se utkají o další čtyři místa mezi posledními osmi a čtvrtí ze skupin v turnaji končí. Jde tedy o to, skončit na 2., či 3. místě ve skupině, soupeři pro nás mohou vzniknout ze skupiny D, do které byli "nalosovány" týmy Polska, Německa, Bulharska a Slovenska.
Zápasy ve skupinách se budou hrát 10. − 12. 9. 2011. Finálové vyvrcholení uvidí Vídeň 18. září. Skupinu A ve Vídni tvoří Rakousko, Srbsko, Slovinsko a Turecko, soupeři jim budou účastníci skupiny C, což jsou Itálie, Francie, Finsko a Belgie.
(zdroj www.cpost.cz)

FDC – obálka prvního dne vydání:

Se známkou se vydává obálka prvního dne vydání včetně příležitostného poštovního razítka. V obrazové části obálky je vyobrazena postava podávajícího volejbalisty. Obálka je vytištěna ofsetem v barvě šedé. Na razítku je volejbalový míč a text: Praha, 31. 8. 2011
(zdroj www.cpost.cz)

Mistrovství Evropy ve volejbale mužů 2011

Mistrovství Evropy ve volejbale mužů 2011

Mistrovství Evropy ve volejbale mužů 2011

Poznámka redakce:

určitě jste si všimli nového způsobu zveřejňování novinek. Naší snahou je mít co nejrozsáhlejší informace a obrázky všeho dostupného filatelistického materiálu. Dejte nám vědět, jak se Vám nové články o novinkách zamlouvají.

Novinky za nominál:

nově v našem eshopu nabízíme nové poštovní známky ČR za nominál. Tuto konkrétní známku zakoupíte zde na tomto odkazu.


Autor: Zdeněk Jindra | 30. 8. 2011

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


Nabídka našeho eshopu

Hawid - SF ochranné kapsy na známky - černé - 60 x 217 mm - 301 572

Hawid - SF ochranné kapsy na známky - černé - 60 x 217 mm - 301 572

  • Cena: 195 Kč
Pinzeta LINDNER - 2038 - 120 mm - zahnutá

Pinzeta LINDNER - 2038 - 120 mm - zahnutá

  • Cena: 153 Kč