Merkur-Revue 4/2017

Vážení čtenáři našeho magazínu, rád Vám předkládám anotaci čtvrtého čísla roku 2017 odborného časopisu o filatelii, numismatice a notafilii Merkur – Revue.

Radomil Květon sepsal a zveřejnil – Použitie emisie 1850 v júni a júli (1850?). Vysoce zajímavý je článek Zdeňka Filípka a Marka Vrby – Hradčany TÉTE – BÉCHE. Radomil Květon, Jan Kypast – Výmena známok z emisie Hradčian v júni 1920. Karel Holoubek zevrubně popisuje ve stejnojmenném článku Londýnské vydání. Pokračuje vydávání Monografie Hirsch-Franek z roku 1958 – nepublikovaný rukopis autorov, který připravil R. Květon.

Zdeněk Fritz sepsal a přinesl návrh Co stále ještě chybí v emisních plánech známek ČR. Radomil Květon – HOSPODÁRSTVO A VEDA 1920 – Hodnota 400h – poštové použitie známky, kde se jedná o dokončení článku z minulého čísla. Známky indických států – Hajderábád – část druhá je dokončení z minulého čísla od Jirky Černého. P. Valdner – BANDJERMASIN a FLORES. Jaromír Petřík – Světová filatelistická výstava BANDUNG 2017. Kromě filatelie se časopis mírně věnuje i numismatice a notafilii.

Více informací o časopisu a o možnosti předplatného na stránkách merkur-revue.eu. Jen z tohoto krátkého výčtu obsahu je zcela jasné, že předplatit si časopis Merkur-Revue se vyplatí a je pro každého filatelistu základní nutností.

Merkur-Revue 4/2017


Autor: Zdeněk Jindra | 6. 9. 2017

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář