Komentáře ke článku


Lumír Brendl (1935-2020) - vzpomínka na bývalého předsedu SČF

Rozhovor s paní Světlou Brendlovou, sestrou bývalého předsedy Svazu českých filatelistů pana Ing. Lumíra Brendla (1935-2020).
SČF150113
Vložen: 07. 09. 2021 - 16:07:17Odpovědět
Dobrý den,
Lumíra Brendla jsem znal jako mládežník. Z toho rozhovoru jsem strašně smutný. Čestný, obětavý, nadšený filatelista, který by se mohl pro ostatní rozdat. Po této aféře jsem se ho na to ptal. Říkal mi, že se za svoji nestatečnost stydí. STB ho ke spolupráci nutila doslova silou a vydíráním. Bránil se, ale vyprávěl mi, že byl i fyzicky a slovně napadán. Těch kontaktů a výslechů samotné STB u něj mnoho nebylo. Dají se spočítat na prstech jedné ruky! Neexistuje člověk, kterému by L. Brendl ublížil. Pro STB byl tak nepoužitelný. Vědomě a hlavně aktivně nikdy nespolupracoval. Spíše se bránil co jen to šlo. To se o těch dole zmiňovaných nedá říci - někteří zůstali věrní KSČ i po revoluci a tak toho ani nelitovali!

V návaznosti na toto stačí uvést.

Ladislav Dvořáček - o něm hezky psal (doslova ho chtěl obhájit) po revoluci v rozhovoru F. BENEŠ. Tam mu najednou prakticky nevadilo, že i v roce 1998 všem do očí lhal a uvedl cituji z onoho rozhovoru - Takže mohu zodpovědně prohlásit, že jsem nikdy nebyl ani vědomým spolupracovníkem či agentem STB, ani špiónem.

Další předseda Jan Karásek. U něho škoda mluvit.

Či dnešní kolega ze Svazu, kterému se přezdívá Panýrka. To si to na internetu nedokážete dohledat? Kolika lidem ublížil on, hmm? Asi nikomu, když tohle najednou nevadí. Ten asi je na té správné straně dobra. Zjistil a potvrdil BENEŠ. O něm se bude asi psát až nebude na té správné straně?

Osobně bych do filatelie a Svazu podobné praktiky netahal. Má to být koníček. Tedy záliba pro radost. Kdo z toho udělal boj o moc? Tak tento člověk ať se stydí. Zvláště, když to používá, jak se mu to právě hodí.
- Michal

Přidat komentář