Nabídka našeho eshopu

Rakousko - čistá - č. 929-932

Rakousko - čistá - č. 929-932

  • Cena: 560 Kč

Loučíme se s Vámi, mistře Borne

V neděli 22. května nás opustil malíř, kreslíř, ilustrátor, animátor, karikaturista a kostýmní výtvarník Adolf Born. Pro nás filatelisty byl autorem řady českých poštovních známek. V kresbě, leptu a litografii si vypracoval nezaměnitelný výtvarný projev vycházející z humorného a groteskního pojetí světa. Svými ilustracemi ozvláštnil více než 250 knih pro děti i dospělé.

S jeho kresleným humorem jsme se setkávali v Lidových novinách i v řadě časopisů.

Adolf Born se narodil 12. června 1930 v Českých Velenicích. Studoval v ateliéru Antonína Pelce na Vysoké škole umělecko-průmyslové, poté na Akademii výtvarných umění.

Born byl držitelem četných ocenění, české medaile „Za zásluhy I. stupně“, francouzského řádu „Rytíř umění a literatury“ a řady dalších. Jeho jméno nese jeden z asteroidů objevený astronomy v Ondřejově.

Vraťme se na našich webových stránkách INFOFILA do roku 2010, kde 14. prosince vyšel obsáhlý článek pana Petra Závackého věnovaný osmdesátce mistra Borna. Přečtěme si jej ještě jednou.

Díky Vám, mistře Borne.

Loučíme se s Vámi, mistře Borne


Autor: Jaroslav Tomandl | 24. 5. 2016

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


Nabídka našeho eshopu

Pinzeta LINDNER - 2038 - 120 mm - zahnutá

Pinzeta LINDNER - 2038 - 120 mm - zahnutá

  • Cena: 153 Kč
Digitální mikroskop Flex

DigiMicroscope Flex je ideální nástroj pro všechny, kteří potřebují prozkoumat malé předměty nebo povrchy s vysokým rozlišením a zvětšením.

  • Cena: 2487 Kč

Související články