Nabídka našeho eshopu

Rakousko - čistá - č. 929-932

Rakousko - čistá - č. 929-932

  • Cena: 560 Kč

Kurýr mládeže č.95: Evropská výstava poštovních známek Brno 2005 na počátku roku 2004

Současná fáze příprav je nejdůležitějším obdobím pro zajištění úspěchu výstavy. Jsou rozesílány Bulletiny č. 2 s propozicemi a přihláškami. První přihlášky také již organizační výbor obdržel a definitivní uzávěrka přihlášek je 30. června 2004. Kromě filatelistického odboru, který zpracovává přihlášky, už pracují naplno i další odbory. Již od konce r. 2003 jsou do Brna sváženy výstavní rámy, které jsou kontrolovány a opravovány. Vzniká koncepce palmáre, slavnostního večera, dalších doprovodných a společenských akcí i odborných seminářů a zájezdů pro zahraniční a mimobrněnské návštěvníky. S krátkými přestávkami už bude tento přípravný shon pokračovat až do výstavy.

O Brno 2005 projevilo zájem již i několik vystavovatelů ze zámoří. Ovšem vzhledem k tomu, že se jedná o výstavu "evropskou" pod záštitou FEPA je její statut stanoven jednoznačně a zámořští vystavovatelé nemohou soutěžit (pokud jejich organizace není členem FEPA). Pokud bude dostatečná výstavní kapacita, mohou být takovéto exponáty vystaveny ve třídě nesoutěžní.

Bývá zvykem, že na velkých filatelistických výstavách jsou vystaveny i některé proslavené známkové rarity. Brno 2005 by takovou velkou výstavou mělo být. Mělo by se jednat o největší filatelistickou výstavu od vzniku ČR a pravděpodobně i o největší domácí výstavu od r. 1988. Oproti výstavě z r. 2000 je její statut o dva stupně výš a měla by být i více než dvakrát větší. Proto by pořadatelé našim filatelistům i veřejnosti rádi ukázali některou ze světových rarit. V současné probíhají jednání s majiteli některých rarit, mj. i se správcem filatelistických sbírek britské královny Alžběty 2.

Rarity jsou ovšem jen jedním z lákadel. Úspěch výstavy se bude odvíjet především od toho, kolik a jak kvalitních exponátů se na výstavě představí. To budeme moci odhadnout až po uzávěrce přihlášek a definitivní názor si budeme moci utvořit až po otevření výstavy.

Brněnské výstaviště bývá místem velkých setkání odborníků i veřejnosti zaměřených na různé obory. Česká pošta a Svaz českých filatelistů chtějí všechny filatelisty i veřejnost pozvat na setkání s evropskou filatelií, pro niž se brány Brněnského výstaviště otevřou 10. května 2005.

Jen pro informaci o aktivitě naši Oblastní komise mládeže; čtyři členové OKM jsou vedoucími výstavních odborů a další členové se podílejí na přípravách jako členové organizačního výboru. Další informací můžete nalézt na internetové adrese http://home.tiscali.cz/brno2005/, kde jsou již déle než rok základní informace o výstavě.

Ing. Jaroslav Punčochář
vedoucí propagačního odboru výstavy BRNO 2005


Autor: Kurýr mládeže | 10. 6. 2004

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


Nabídka našeho eshopu

Katalog poštovních známek World Philately 2022 a Encyklopedie filatelie na flash disku

Katalog poštovních známek World Philately 2022 a Encyklopedie filatelie na flash disku

  • Cena: 999 Kč
Album na poštovní známky - vč. listů VARIO

Album na poštovní známky - vč. listů VARIO

  • Cena: 459 Kč