Nabídka našeho eshopu

Československo 1918-1939, komplet - 1x desky, 1x archivní box, vč.zesílených obalů - zasklené

Zasklený komplet Československo 1918-39 + 1x desky+1x archivní box

  • Cena: 3545 Kč

Internetové filatelistické aukce po česku

V tomto úvodním příspěvku Vám přináším pohled na české internetové stránky zaměřené na aukce. Zde Vám přináším celkové shrnutí a v dalším pokračovaní do detailu rozpitvám všechny zde zmíněné stránky.

V recenzích třeba na počítačové hry nebo na různý software bývá zvykem přinášet po sepsání celkové hodnocení. Jelikož hodnotit internetové stránky nebývá zrovna nejjednodušší, tuto část vynechám a vítěze toho testu Vám nesdělím, ale sami si ho můžete určit podle toho, co Vám o daných aukčních stránkách napíšu.

Do tohoto testu jsem zařadil tzv. silnou aukční čtyřku. A tedy Philashop.cz, Filatelie-burda.cz, Alfil.cz a Pac-auction.com. Silnou proto, že jsou to asi nejnavštěvovanější aukční weby zaměřené na filatelii plus jsou profesionálně zpracované.

Začnu tedy stránkami na adrese www.philashop.cz, které jsou nazývány Internetová obchodní filatelie. Zpracování je celkem dostačující. Co se týče vyhledávání, v mnoha položkách působí celkem nepřehledně, ale vše zachraňuje vyhledavač. Tyto stránky jsou na internetu již od roku 1998, což jim přináší velký bonus v podobě návštěvnosti a známosti. Další bonus vidím i v tom, že je aukce výhradně internetová. Co se týče jazykové podpory, je zde samozřejmě čeština a angličtina. Možná by ještě stálo za to přidat němčinu.

Další stránky Filatelie-Burda.cz jsou poměrně nové, ale již velmi úspěšné. Hlavní stránka obsahuje ty nejdůležitější kontaktní informace. Naleznete je na adrese www.filatelie-burda.cz. Zpracování je velmi přehledné a profesionální. Stránky působí čistě a nerušivě. Vyhledávání je přehledné a potěší i zobrazení většiny položek. Aukce je spojená s písemnou. Stránkám bych dal známku překvapení roku 2003, protože se rychle dokázaly zařadit mezi ostatní a dokonce se staly velmi navštěvovanými, což můžete posoudit i z žebříčku návštěvnosti TOPlist, kde si drží slušné druhé místo mezi filatelistickými stránkami. Výhodou je, že jsou stránky jak v češtině tak i v angličtině, němčině, ale i nezvykle na naše poměry ve francouzštině.

Alfil.cz naleznete na adrese www.alfil.cz a i zde je vidět, že stránky tvořila ruka profesionála. Stránky jsou poměrně slušně provedené a přehledné. Možná bych jim jen vytknul černou barvu v pozadí, která na mne působí trošku až pohřebně, ale to je jen otázkou vkusu, někomu jinému se to může líbit. Já bych možná pozadí nechal bílé, šedé nebo světlounce modré. Aukce je také spojena s písemnou. Stránky mají českou, anglickou, německou a i polskou jazykovou podporu, což je určitě dostačující.

No a na závěr jsem si nechal Pac-auction.com, kterou naleznete na adrese www.pac-auction.com a zaměřuje se na aukci celin a poštovní historie. I zde je vidět, že ji tvořili profesionálové a nápis Powered by Vatera.cz je toho velkým důkazem, protože tato firma se pořádáním internetových aukcí přímo živí. Zpracování je tedy na úrovni a i vyhledávání je docela solidní. Tato aukce je také spojena s písemnou. Jazyková podpora určitě dostačující a to čeština, angličtina a němčina.

Až si tuto recenzi přečtete, můžete si stránky i do puntíku prohlédnout a napsat i svůj názor, případně i které se Vám nejvíce líbí. Pokud i znáte další české a pěkné aukční stránky výhradně zaměřené pouze na filatelii, také nám do komentářů k tomuto článku můžete napsat svůj typ.


Autor: Zdeněk Jindra | 5. 1. 2004

Komentáře

K čemu takové aukce?

Přidat komentářZobrazit komentáře


Nabídka našeho eshopu

Album na poštovní známky - vč. listů VARIO

Album na poštovní známky - vč. listů VARIO

  • Cena: 459 Kč
Úmrtí Antonína Zápotockého - A967 - II. typ - tzv. přeškrtnutá bobulka v razítkovaném stavu

Úmrtí Antonína Zápotockého - A967 - II. typ - tzv. přeškrtnutá bobulka v razítkovaném stavu

  • Cena: 450 Kč