Franz Kafka - známkový sešitek

Datum vydání: 26. června 2013
Název emise: Franz Kafka - známkový sešitek
Nominální hodnota: 120 Kč
Katalogové číslo: VZS12
Výtvarný návrh: Marina Richterová
Tiskové listy:á 6 ks výplatních známek ve formě celoplošných samolepek s oddělením formou průseku. Na zadní straně známkového sešitku je u levého okraje umístěno logo České pošty, s.p., pod ním je hologram, který slouží jako ochranný prvek, a čárový kód.
Rozměr obrázu známky: 52 x 30 mm
Druh tisku: plnobarevný ofset

Franz Kafka - známkový sešitek

Franz Kafka - známkový sešitek

Námět známky:

Motem známky je BEZPRÁVÍ – BEZČASÍ – PROMĚNA; kompozice známky je založena na strohém geometrickém modulu, který se promítá i do sešitku. Na známce je reálně vypadající brouk. Brouk, jako symbol neúprosné proměny, ne vždy k lepšímu, je zasazen do strohých, až lhostejných geometrických modulů.
Franz Kafka – pražský, německy píšící spisovatel židovského původu. Za nejdůležitější Kafkovy práce jsou všeobecně považovány romány Proces, Nezvěstný (též zvaný Amerika), Zámek a povídka Proměna. Stěžejní část Kafkova díla byla za jeho života téměř neznámá, publikoval jen několik povídek. Proslulým autorem se Kafka stal až po své smrti, zejména po 2. světové válce. Dnes je řazen ke klasikům literatury 20. století a proslulým novátorem románové formy vyprávění.
Nominále je zastoupeno písmenem „E“, které odpovídá ceně za prioritní obyčejnou zásilku do zahraničí do 20 g – evropské země dle Ceníku základních poštovních služeb v aktuálním znění – k datu vydání 20 Kč.
Cena sešitku k datu vydání: 6 x 20 Kč, tj. 120 Kč.
(zdroj www.cpost.cz)

FDC – obálka prvního dne vydání:

Se známkou je vydána obálka prvního dne vydání a razítko prvního dne vydání.
(zdroj www.cpost.cz)

Franz Kafka - známkový sešitek

Franz Kafka - známkový sešitek

Franz Kafka - známkový sešitek

Poznámka redakce:

určitě jste si všimli nového způsobu zveřejňování novinek. Naší snahou je mít co nejrozsáhlejší informace a obrázky všeho dostupného filatelistického materiálu. Dejte nám vědět, jak se Vám nové články o novinkách zamlouvají.

Novinky za nominál:

nově v našem eshopu nabízíme nové poštovní známky ČR za nominál. Tuto konkrétní známku zakoupíte zde na tomto odkazu.

Autor: Zdeněk Jindra | 3. 7. 2013

Komentáře

ošklivá známka

Přidat komentář  | Zobrazit komentáře


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223