A za rok to bylo jinak

V mé námětové sbírce se sešly dvě věcičky – FDC z Jihoafrické republiky z roku 1976 a celistvost lodní pošty z Anglie (z přístavu Southampton) do Jihoafrické republiky (do přístavu Durban). FDC připomělo v roce 1976 sto let od uzavření smlouvy o poštovní přepravě mezi britským generálním poštmistrem a lodní společností Union Steamship Company Ltd., která zajišťovala pravidelnou každotýdenní přepravu pošty z Británie do jihoafrického Table Bay (přirozený přístav v Kapském Městě) a naopak. Dvě lodě vyplouvaly střídavě proti sobě, aby byl zajistěna pravidelná frekvence přepravy pošty.

Toto skončilo po sto jedna letech, s poslední plavbou lodě „S.A. VAAL“ lodní společnosti SAFMARINE (pokračovatel společnosti Union-Castle Line).

Proč jsem tento příspěvek nadepsal „A ZA ROK TO BYLO JINAK“? Protože jihoafrická pošta připoměla v roce 1976 (viz. FDC) sto let pravidelné poštovní přepravy mezi Anglií a Jižní Afrikou, a již o rok později (v roce 1977) byla tato kapitola poštovní historie uzavřena poslední plavbou lodě S.A.VAAL ze Southamptonu do Durhamu v JAR.

A za rok to bylo jinak


Autor: Jaroslav Tomandl | 13. 4. 2020

Komentáře

Lodní doprava

Přidat komentář  | Zobrazit komentáře


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223