Reklama

merkur-revue.eu

Nabídka našeho eshopu

Perfotronic od firmy SAFE

Přístroj pro přesné měření zoubkování na poštovních známkách

Dodání do 12 pracovních dnů

  • Cena: 7375 Kč

Zpravodaj 2/2004: Povídal jsem si s Jarmilou Mykytynovou

O samostatném oddělení filatelie jste se dočetli již v povídání s Jozefem Páleníkem a Miroslavem Špačkem. Toto oddělení je součástí generálního ředitelství České pošty a dnes si o jeho náplni dozvíme přímo od vedoucí oddělení - paní Ing. Jarmily Mykytynové.

Toto oddělení má na starosti kontakty se sběratelskou veřejností, s obchodníky se známkami, koordinuje spolupráci pošty při různých filatelistických akcích. "Organizujeme také výrobu a používání příležitostných poštovních razítek a rekomandačních nálepek." Dodala paní Mykytynová, když jsem se zeptal na činnost jejího oddělení a předala mi podklady k objednávce pro případ, kdybychom si někdy nějaké příležitostné razítko chtěli nechat zhotovit.

Zpravodaj 2/2004: Povídal jsem si s Jarmilou Mykytynovou


Toto je jen nepatrný zlomek toho, co tímto oddělením projde. Přestože jsou, dle mého názoru, náklady za pořízení razítka a všeho, co souvisí s jeho použitím, dosti vysoké, těší se příležitostná razítka veliké oblibě soudě podle toho, kolik jich ročně toto oddělení nechá vyrobit. Aby mé hodnocení nezůstalo anonymní, posuďte sami. Dle náročnosti účtuje rytec za zhotovení razítka částku cca 8.000,- až 9.000,- Kč včetně DPH. K této částce účtuje pošta poplatek za denní používání razítka na poště v částce 650,- Kč první tři dny akce, za další dny pak 200,- Kč denně. Má-li pořadatel akce zájem o zřízení příležitostné pošty nebo poštovní přepážky v místě konání akce, účtuje pošta hodinovou sazbu ve výši 180,- Kč za každého pracovníka, nejméně však 1400,- Kč za den. Aby byly informace kompletní zbývá dodat, že po akci je takovéto razítko uloženo v Poštovním muzeu, neboť zůstává majetkem pošty.

Pokud někdo ze čtenářů bude mít o zhotovení příležitostného razítka vážný zájem, adresujte vaši objednávku na adresu: Česká pošta, s.p., Generální ředitelství, Samostatné oddělení filatelie, Olšanská 9, 225 99 Praha 3. Je samozřejmostí, že vaše objednávka bude obsahovat veškeré náležitosti včetně Vaší představy, jak by mělo razítko vypadat. Vše ostatní již paní Mykytynová obstará.

Toto oddělení je také zapojeno do každoroční ankety o "Nejkrásnější známku roku", kterou vyhlašuje Česká pošta s denníkem Právo a časopisy Filatelie a Poštovní kurýr. Kdo se ankety již někdy zúčastnil, obdržel pěkný filatelistický suvenýr, který má oddělení paní Mykytynové také na svědomí. O anketě se více dozvíte v příštím čísle Zpravodaje.


Autor: Josef Fronc | 24. 10. 2004

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


Nabídka našeho eshopu

Zásobník na poštovní známky - 60 stran - bílé listy - SAFE retro potisk - č. 100

Zásobník na poštovní známky - 60 stran - bílé listy - SAFE retro potisk - č. 100

  • Cena: 935 Kč
Pinzeta LINDNER - 2034 - 120 mm - rovná

Pinzeta LINDNER - 2034 - 120 mm - rovná

  • Cena: 153 Kč