Zpravodaj SSČSZ SČF - 4/2003

Merkur-Revue a Filatelie - dva nejzajímavější časopisy o filatelii na českém trhu. Dnes existuje již třetí a je jím právě tento zpravodaj.

Zpravodaj nebo spíše již časopis pro členy Společnosti sběratelů československých známek Svazu českých filatelistů je pod vedením aktivního pana Josefa Fronce na naprosto neuvěřitelné úrovni.

Již minulé číslo bylo vynikající a je vidět, že tento časopis má vůli se ještě více zlepšovat a dokonale to předvedl již v tomto čtvrtém čísle, které je obsahově velmi zajímavé a čtenářských lahůdek v něm naleznete opravdu mnoho. Tímto celému kolektivu SSČSZ SČF (Společnost sběratelů československých známek při Svazu českých filatelistů) děkuji za dobře odvedenou práci a přeji mnoho tvůrčích sil do dalších čísel. Je to fantastická věc a snad se Vám kvalitu Vašeho časopisu podaří udržet na této úrovni.

Kdo o Společnosti nic neví, doporučuji k návštěvě jejich prezentační stránky, které jsou součástí našeho internetového magazínu. (stránky Společnosti) Pokud Vám má tato Společnost co nabídnout, a já věřím že ano, protože informací mají opravdu mnoho a to od deskových vad až po různé okruhy filatelistických zájmů. Doporučuji Vám stát se členem této Společnosti a získat tak vynikající zdroj informací v podání tohoto zpravodaje.

Abych se konečně v této recenzi dostal k obsahu. Zmíním jen letmo několik článků, které mě osobně nejvíce zaujaly. Česká pošta, s.p. – partnerem filatelistů, Povídal jsem si s Pavlem Čtvrtníkem, Povídal jsem si s Jozefem Páleníkem, Povídal jsem si s Alenou Ryškovou, A 365 – 368 Chovatelství – akvarijní rybičky, Internet a filatelie, Specializovaný katalog Československo 1945 – 1992, 6. ročník mezinárodního veletrhu Sběratel dosáhl rekordu, Kam kráčí slovenská známková tvorba, Střípky z filatelistického světa, Věnujme pozornost neobvyklým celistvostem a opravdu ještě spousty zajímavých článků, které Vám všechny doporučuji k přečtení.

Musím se přiznat, že to je časopis o filatelii, který se dá hltavě přečíst od začátku do konce a víte, že se při jeho četbě nebudete nudit, protože nápadů a zajímavostí je v něm opravdu spousta. Musím se opakovat, ale jen tak dál a čtenáři se pohrnou.

Zpravodaj SSČSZ SČF - 4/2003


Autor: Zdeněk Jindra | 8. 1. 2004

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223