Zpravodaj SSČSZ SČF – 3/2005

Právě jsme v redakci obdrželi třetí letošní číslo velmi zajímavého zpravodaje Společnosti sběratelů československých známek SČF a zde Vám předkládáme jeho obsahovou recenzi.

V čísle neschází tradiční Úvodník, představení a ze života Společnosti. Josef Fronc se rozepsal v příspěvku Jaká byla výstava v Brně? Jiří Sedlák Jednorámový exponát na stříbrnou medaili. Redakce si povídala s Jiřím Řeholou. Nový seriál Jak vzniká poštovní známka dvojice autorů J. Štefka a J. Fronce se zmiňuje o Tisku poštovních známek v PTC Praha, a. s. – ofsetem. J. Fronc ještě zveřejnil Soutěž na návrh poštovní známky 2 a Okénko k sousedům na Slovensko.

Zajímavý a rozsáhlý je příspěvek Rudolfa Fischera JUDAICA – Portrét podezřelé emise. Litoměřický objev na známce POFIS č. 241 – štír od Ing. Zdeňka Příkopa. Soudní znalec Josef Weissenstein zveřejnil Několik poznámek k hodnotě 13 K Košické v odlišné barvě. Dále je v čísle několik specializovaných článků. Především druhé pokračování Perforace známek České republiky a deskové vady na nových poštovních známkách ČR.

Zpravodaj SSČSZ SČF – 3/2005


Autor: Zdeněk Jindra | 18. 9. 2005

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář

Související články


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223