Zpravodaj SSČSZ SČF - 3/2004

Datum vydání: 29. 8. 2004


Právě jsme v redakci obdrželi třetí letošní číslo velmi zajímavého zpravodaje Společnosti sběratelů československých známek SČF a zde Vám předkládáme jeho obsahovou recenzi.

Číslo začíná klasickým Úvodníkem a představením tentokrát Zdeňka Fritze a hned se rozepisuje i v článku Nad emisním plánem roku 2005. Neschází ani rubrika Listárna aneb dozvěděli jsme se od Vás. Pěkný je rozhovor Povídal jsem si s Lumírem Brendlem. Aršík Pofis A 1694 – nemá dva typy od Františka Gramana. Další rozhovor Povídal jsem si s Eduardem Prandstettrem od J. Fronce.

Dále bylo zveřejněno Úspěchy členů naší Společnosti ve Žďáru n/S od J. Fronce. Od stejného autora Nezapomínáme na ČSR I, Povídal jsem si s Vladimírem Malovíkem. Zajímavý je příspěvek Rudolfa Oppolzera Výrobní vady na známkách tištěných společností Victoria Security Printing, a.s. Ve druhém pokračování jsou Známky pod drobnohledem od J. Fronce. Volně navazují Zapomenutí umělci – Petr Dillinger od J. Fronce. Stejný autor přinesl příspěvek plný zamyšlení Třetí rozměr filatelie a Český ráj je také rájem koní. Byla zveřejněna rozsáhlá práce autorů J. Konečný, L. Krejčík, P. Martínek Upravený tiskový list zn. Č. 0225 UPU 9 Kč.

Emisní plán známek – volba nebo dogma? - na tuto otázku hledá odpověď J. Fronc ve stejnojmenném příspěvku. M. Bělina předložil článek Vrácené dopisy. Jiří Sedlák se rozepsal v příspěvku Filatelistická výstava Žďár nad Sázavou 2004 očima vystavovatele českých známek, který má čas a informuje v příspěvku Spolupráce mezi ArGe a SSČSZ. V čísle je i pravidelná rubrika Aktuality a neschází Ze života Společnosti SČSZ SČF. Ve třetím pokračování je příspěvek Atraktivní a kuriózní celistvosti s leteckými známkami od Z. Fritze. Jsou zveřejněny i tradiční seznamy nových zjištěných deskových vad.

Zpravodaj SSČSZ SČF - 3/2004


Autor: Zdeněk Jindra
ZdenekJindra@infofila.cz

Vytištěno ze serveru https://www.infofila.cz