Zpravodaj SSČSZ SČF – 2/2006

Právě jsme v redakci obdrželi druhé letošní číslo velmi zajímavého zpravodaje Společnosti sběratelů československých známek SČF a zde Vám předkládáme jeho obsahovou recenzi.

Tradiční Úvodník navazuje na ty předešlé s tím, že tentokrát se pod nim představuje Vojtěch Řezníček. Josef Fronc zveřejnil zajímavé články – 80. výročí založení FIP, Tisková technika na elektrofotografickém principu, Nová odborná literatura 2, Okénko k sousedům na Slovensko, Čtenáři nám píší, Kalendárium – aneb co je vhodné si připomenout, Obchodovat s filatelistickým materiálem lze také na internetu a Obchodní psaní.

Rudolf Fischer a Josef Fronc zveřejnili Ladislav Jirka – rodák z Třemošné a Ladislav Jirka ve vzpomínce Rudolfa Fischera. Jan Plachetka – Napolen u Slavkova nevyhrál. J. Fronc a J. Zahradníček – Perforace některých známkových sešitků České republiky. Z. Koupal – K novému papíru našich známek. Druhy perforátorů a jejich použití v PTC a.s. Praha – II. Perforace známek České republiky (5) od R. Oppolzera a několik dalších.

Zpravodaj SSČSZ SČF – 2/2006


Autor: Zdeněk Jindra | 11. 6. 2006

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář

Související články


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223