Zpravodaj SSČSZ SČF – 1/2010

Přinášíme Vám anotaci na první číslo r. 2010 velmi zajímavého zpravodaje Společnosti sběratelů československých známek SČF. Úvodník editora a změny u české pošty rozebírá J. Fronc včetně zajímavého rozhovoru Povídal jsem si s Břetislavem Janíkem. B. Janíka zná určitě každý uživatel internetu a filatelista díky jeho Exponetu a Japhile, která má 150 tisíc stránek textu a obrázků exponátů. Další postřehy doporučuji přečíst přímo v rozhovoru.

J. Fronc dale zveřejňuje – Jubilanti 6, Osmdesátiny Rudolfa Fischera a jeho éra emisara, Dvakrát zimní Olympijské hry, Výročí životních jubileí slaví také výtvarníci na Slovensku, Ze života Společnosti, příloha MAXIMUS 9, O filatelii ve Filatelii a Merkur-Revue, Smutné zprávy, I po přestěhování nalákal Sběratel tisíce návštěvníků a Do chebu nejen za Justitzem. Většinu obsahu si tedy musel napsat sám editor zpravodaje. Je to obdivuhodná píle tohoto autora a neocenitelná práce.

Jaroslav Konečný – Známka č.0544 Brána s pávem 10 Kč vydaná Poštou Praha 016, A 0604-7 Ochrana přírody: Křivoklátsko, A 603 České středohoří 43 Kč. Rudolf Oppolzer – Výplatní poštovní známky s kupony určenými pro přítisk (III), II. Gratulační kytice (kat. 459) – tisková chyba, Znamení zvěrokruhu – Lev (kat. č. 283).

Zpravodaj SSČSZ SČF – 1/2010


Autor: Zdeněk Jindra | 12. 4. 2010

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář