Zpravodaj SSČSZ SČF – 1/2006

Právě jsme v redakci obdrželi první letošní číslo velmi zajímavého zpravodaje Společnosti sběratelů československých známek SČF a zde Vám předkládáme jeho obsahovou recenzi.

Obsahem čísla je tradiční Úvodník a životopis J. Konečného. Josef Fronc zveřejnil zprávu Z jednání 3. valné hromady SČF. Na to zběžně navazuje rozhovor Povídal jsem si s Vítem Vaníčkem. Josef Fronc dále zveřejnil 60. výročí založení OSN, Listárna, aneb dozvěděli jsme se od vás, Objev po osmi letech, Nová odborná literatura, 13 230 a 1 den činnosti stroje Wifag II a Měsíčník nejen pro zaměstnance pošty.

Z pera Rudolfa Fischera je článek Zapomenuté vzpomínky k portrétu Josefa Lieslera. Rudolf Kurča sepsal Zapomenutá nebo přehlédnutá DV? Pavel Švejnar – Částečné tiskopisy. Jiří Zahradníček – Aršík Praha Rudolfa II. a Dvojitá moletáž podruhé? Jaroslav Konečný rozpitval PL 0355: EUROPA – Umění plakátu. Rudolf Oppolzer zveřejnil čtvrtou část Perforace známek České republiky. Miroslav Gerec a Josef Fronc – Okénko k sousedům na Slovensko. Karel Macháček – Představujeme Společnost sběratelů neoficiálních příležitostných celin. Emil Pelikán – 100. výročí železniční trati TIŠNOV – Žďár n. Sázavou oslavili i filatelisté. V čísle je i několik dalších zpráv, článků a informací, včetně nových deskových vad.

Zpravodaj SSČSZ SČF – 1/2006


Poznámka redakce SSČSZ SČF: Vážení odběratelé Zpravodaje, někteří z vás obdrželi Zpravodaj se zpožděním zaviněném chybnou evidencí vašich plateb. Vzhledem k tomu, že jsme neobdrželi do redakce výpis z banky za měsíc leden, byla omylem zaslána upomínka i těm členům, kteří uhradili svůj členský příspěvek na účet právě v lednu. Těmto členům se omlouváme.

Autor: Zdeněk Jindra | 22. 3. 2006

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář

Související články


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223