Zpravodaj 4/2004: Mistrovství světa ve filatelii má svého vítěze

Letos poprvé se v rámci světové filatelistické výstavy Singapur 2005 uskutečnilo první Mistrovství světa ve filatelii. Stalo se tak ve dnech 28. srpna – 1. září.

Zpravodaj 4/2004: Mistrovství světa ve filatelii má svého vítěze


Měl jsem k dispozici výstavní katalog i Palmáre, ze kterého čerpám nejpodstatnější informace. Naší republiku reprezentovali v mezinárodní jury Ing. Lumír Brendl – vedoucí týmu pro třídu jednorámových exponátů. Národním komisařem byl Ing. Vít Vaníček. V první výstavní třídě usilovalo o titul mistra světa celkem 25 majitelů exponátů ze 17 zemí světa. (Československo 1918 – 1939 vystavovali L. Pytlíček a H. Hahn – USA), oba členové naší společnosti. Mezinárodní jury vybrala z těchto 25 exponátů šest do užšího výběru. Naši členové se dál nedostali.

Mistrem světa ve filatelii 2004 a majitelem světového poháru se stal pan Surajit Gongvatana z Thajského království za exponát Siam. Kromě poháru získal také zlatou medaili. Tu vidíte na tomto obrázku v provedení stříbrná.

Zpravodaj 4/2004: Mistrovství světa ve filatelii má svého vítěze


Z našich členů, kteří se výstavy zúčastnili medaile získali: Jiří Sedlák – bronzovou medaili za Československo 1944-1955. Za ČR pak Jakub Macoun - postříbřenou za Cenné nálepky APOST, Miroslav Langhammer - stříbrnou ve třídě jednorámových exponátů za Automatizaci doporučených zásilek, Julius Cacka – velkou stříbrnou ve třídě astrofilatelie a mládežník Petr Třeštík za exponát Z historie poštovních operací svitavských pošt.

Všem zúčastněným blahopřejeme. O druhém Mistrovství světa budeme informovat.

Autor: Redakce SSČSZ | 2. 4. 2005

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223