Reklama

merkur-revue.eu

Zpravodaj 4/2003: 6. ročník mezinárodního veletrhu Sběratel dosáhl rekordu

Letos poprvé jsem se mohl zúčastnit tohoto veletrhu jako návštěvník. V minulých letech se mi to z rozličných důvodů nedařilo, a proto nemám zkušenosti pro srovnání. Zvolil jsem pro návštěvu hned první den, tedy pátek. Připravil jsem se sice o zajímavé doprovodné programy, jako nedělní autogramiádu tvůrců českých známek – výtvarníků Libuše a Jaromíra Knotkových a také Dne OSN, který se slavil taktéž v neděli.

Co se mě osobně na veletrhu líbilo, byla rozmanitost vystavovaných sběratelských artiklů, i když jako filatelista jsem se samozřejmě věnoval těm z oboru. Kdo ze čtenářů se na veletrh nedostal, má k dispozici Závěrečnou zprávu Jindřicha Jiráska, vedoucího veletrhu Sběratel, kde se dozví statistiku o vystavovatelích a zhodnocení průběhu z pozice organizátora. Nechci tuto zprávu opisovat, uvedu jen některá důležitá data. Počet vystavovatelů se vyšplhal na 181, což je prozatímní rekord, zrovna tak počet zúčastněných zemí, kterých bylo 40. Rekord padl také v počtu návštěvníků. Těch bylo v letošním roce 11062, na co měl vliv určitě zvolený termín a pěkné počasí. Protože výstavní hala byla vystavovateli zcela zaplněna, bude se sedmý ročník konat ve větších prostorách. Určitě to uvítají ti návštěvníci, kteří si budou chtít na chvíli někam sednout a v klidu vyřídit třeba korespondenci. Letošní dva stolky k tomuto určené byly neustále obsazené a čekalo se na posezení ve frontách.

Trochu jsem byl zklamaný některými vystavovateli. Pražský Dům filatelie se omezil jen na předplatné do Klubu filatelie a produkci vydavatelství Pofis. Známky ani jiné služby ale nenabízel. Ostatně obchodníků se známkami bylo na veletrhu dostatek, takže to zde vypadalo jako na větší filatelistické burze, rozhodně bylo z čeho vybírat. Mimo zboží České pošty bylo ke Sběrateli vydáno množství privátních přítisků jak z dílny pana Plíška, tak pana Šroubka.

Zpravodaj 4/2003: 6. ročník mezinárodního veletrhu Sběratel dosáhl rekordu


Prohlédl jsem si i doprovodné výstavy. Soutěžní výstava jednorámových exponátů mne doslova oslovila natolik, že začínám uvažovat o vytvoření vlastního exponátu. Je to prostor pro ty sběratele, kteří nemají materiál na několik rámů a přitom mají chuť ukázat něco zajímavého. Druhá nesoutěžní výstava nejvzácnějších zahraničních poštovních známek ze sbírek pana Ludvíka Pytlíčka oslovila svým zaměřením asi každého, kdo o známkách z ostrova Mauritius alespoň slyšel nebo četl. Pro nedostatek místa se omezím jen na jednu fotografii, umístěnou na titulní straně.


Autor: Josef Fronc | 5. 6. 2004

Komentáře

..jen tak..

aktuálnost

Přidat komentářZobrazit komentáře