Reklama

merkur-revue.euprodatobrazy

Zpravodaj 3/2006: Obchodujeme na internetu 2

V minulém Zpravodaji jsem Vám představil tři internetové aukce, kde po zaregistrování můžete nabídnout ostatním zúčastněným své přebytky a současně si doplnit chybějící varianty filatelistického materiálu. Všechny tři portály navštěvuje čím dál více návštěvníků, proto se nabídka materiálu navyšuje. Dnes tyto informace doplním o další dvě možnosti, na které jsem ještě při „brouzdání“ internetem narazil. První z nich naleznete na adrese: www.filaukce.com

Zpravodaj 3/2006: Obchodujeme na internetu 2


Jedná se o „MINI“ aukci Jaromíra Štveráka z Jaroměře, který se touto formou zbavuje svých přebytků. Do této aukce nemůžete nabízet svůj materiál, zato zde můžete výhodně nakupovat. Každý měsíc zde naleznete 120 nových položek + stálou nabídku ČSR II. Za vcelku příjemný peníz zde doplníte své chyběnky (samozřejmě záleží na počtu chtivých kupců a jejich odhodlanosti nakoupit).

Zpravodaj 3/2006: Obchodujeme na internetu 2


Druhý portál jsem představil obecně již ve Zpravodaji 4/03 str.23. Jedná se nejen o aukční portál, ale naleznete zde i spoustu zajímavých informací. Napište: www.philashop.cz

Ocitnete se na stránkách, kde můžete nejen nakoupit, ale také se zaregistrovat a své přebytky nabídnout do prodeje. Provozovatelem tohoto internetového obchodu je Radomír Danenberger z Olomouce. Sympatické na tomto serveru je, že zde funguje i poradna a nová služba – rozlišení aršíků a přepážkových listů podle charakteristických znaků včetně vyobrazení. Nemusíte tak listovat ve starší literatuře a shánět se po rozlišení. Naleznete to zde pěkně pohromadě. Tento oddíl není ještě kompletní, ale věřím, že se provozovateli podaří vše v brzké době dotáhnout do zdárného konce. Na tomto aukčním serveru mne zarazila jedna skutečnost. Právě probíhající velmi bohatá aukce nevykazovala ještě pár hodin před uzávěrkou jediný příhoz na žádné ze stovek položek. Pravda je, že většina položek byla nabízena za katalogové ceny, což se u ostatních portálů, kde se setkáte také se 70ti % hodnoty položek katalogů, často nestává. Toto může být hlavní důvod tak nízké (žádné?) účasti.

Je vidět, že i v internetových aukcích začíná fungovat tržní prostředí a zdravá konkurence. Každý kupující tak má možnost se k žádanému materiálu dostat z různých zdrojů. Jde ale o aukce, takže nikdy to nemáte jisté. Ta správná míra rizika tu vždy existuje.

Všem kupujícím přeje hodně štěstí editor – Josef Fronc


Autor: Josef Fronc | 10. 10. 2007

Komentáře

V minulém zpravodaji jsem Vám představil

Oprava mail adresy

RE: Oprava mail adresy

Přidat komentářZobrazit komentáře