Zpravodaj 3/2003: Publikujeme také na internetu

Internet je fenomén, který postihl již snad každého, kdo má doma počítač. Nejenom že umožňuje posílat elektronickou poštu, bez které si osobně nedovedu již život představit, ale je nekonečným zdrojem informací ze všech oborů lidského vědění. Internet nebo také "web" zaznamenal již několik filatelistických portálů a proto se vedení Společnosti rozhodlo publikovat naše informace také zde.

Zpravodaj 3/2003: Publikujeme také na internetu


Toto je nové logo portálu Infofila, kde pod označením SSČSZ SČF najdete vše o naší Společnosti.

Zalíbily se nám stránky portálu Infofila a tak od června 2003 můžete sledovat aktuální informace právě zde. Musím na tomto místě vysvětlit jak je myšlené slovo "aktuální". Když si naše stránky přečte dlouholetý člen Společnosti, nic nového zde nenalezne. Je to prosté. Tyto stránky jsou určeny jednak široké filatelistické i nefilatelistické veřejnosti a proto logicky musely být zveřejněny nejprve historická data o naší společnosti. Publikujeme zde aktuální informace ze života Společnosti – tedy zápisy z jednání VV i vedení sekce ČZ, zveřejňujeme informace o deskových vadách zpětně od roku 2001, publikujeme zajímavé články, které byly napsány pro Zpravodaj v nedávné minulosti a dokonce zveřejníme i starší čísla Zpravodaje. Postupně představujeme členy současného VV, nechybí zde ani přihláška za člena Společnosti včetně organizačního řádu. Postupně se tedy na našich stránkách dopracujeme až do současnosti, ale nemusíte se obávat toho, že bychom pouštěli do éteru informace dříve, než řádným členům prostřednictvím Vašeho Zpravodaje. Ten zůstane jediným aktuálním periodikem Společnosti, tedy zdrojem novinek pro členy. Teprve po vyjití nového čísla Zpravodaje budou "odtajněny" informace Zpravodaje předešlého. Tento časový odstup je dostatečný pro to, aby jste měli možnost obstarat si potřebné známky v době, kdy jsou ještě na poštovních přepážkách.

O obsahovou stránku zveřejněných informací na internetu se starám já, tak jako se budu od tohoto čísla starat o Zpravodaj. Práce s tímto úzce souvisí a proto vyzývám všechny, kdo mají přístup na web, aby se na stránky Společnosti podívali, eventuelně napsali vzkazy, které jsou součástí každého příspěvku. Rádi si Vaše názory na takovéto publikování přečteme, abychom mohli další příspěvky přizpůsobit požadavkům čtenářů.

Druhý důvod, proč navštívit stránky Infofily je prostý. Naleznete zde spoustu zajímavých článků od zajímavých lidí, které Vám pomohou rozšířit obzor ve světě filatelie. Je to velmi zajímavý projekt.

Autor: Josef Fronc | 9. 4. 2004

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223