Zpravodaj 2/2006: Úvodník

Vážení čtenáři,
blíží se očekávané léto a s ním snad konečně teplejší počasí a dobrá nálada. Setkáváme se opět nad stránkami našeho Zpravodaje, tentokráte ve znamení oslav 80. výročí založení Mezinárodní filatelistické federace FIP, kterou zakládala i Československá republika. Připomínáme si také 110. výročí filatelistického časopisu, který poprvé vyšel 25. února 1896 na našem území v českém jazyce pod názvem Český filatelista. Další výročí má v emisní politice naší známkové tvorby jedna z nejhezčích. Před 60 ti lety vyšlo poprvé Umění na známkách. Od té doby se s těmito skvosty setkáváme v novinkové službě vydavatele rok co rok. Připomeneme si také 20 let od úmrtí našeho vynikajícího rytce Ladislava Jirky. Další zajímavá výročí si připomeneme v rubrice Kalendárium.

Uplynul další kalendářní rok, proto se dnes dozvíme, jak se nám v něm hospodařilo. Zprávu o rozpočtu uplynulého roku zpracoval náš pokladník Karel Popek, kterého jsme vám představili právě před rokem. Dnes dostal prostor předposlední člen výboru OS, Vojtěch Řezníček. Některé jeho články o revolučních přetiscích a jejich padělcích jste si mohli na stránkách Zpravodaje nebo časopissu Filatelie přečíst relativně nedávno.

Řada z vás již zaslala vyplněné anketní lístky, ale stále jich asi polovina chybí. Abychom mohli anketu seriózně vyhodnotit a zaměřit obsah Zpravodaje vašim potřebám, vyzývám ty, kteří ještě anketní lístek neposlali, aby tak učinili do konce května. Anketa je slosovatelná, na dva z vás čeká pětipáska s ORZ na známce Pofis č. 140, tak neváhejte a posílejte, třeba se štěstí usměje právě na vás. Někteří z vás neváhali a písemně reagovali na upomínky, které neoprávněně dostali, vyplněnou anketu však již nepřiložili. Tomu říkám plýtvání poloprázdnou obálkou!

V dnešním úvodníku bych chtěl proto zveřejnit OMLUVU, která je určena všem členům, kteří zaplatili svůj členský příspěvek během ledna, přesto obdrželi se Zpravodajem č. 1/06 upomínku. Stalo se tak z důvodu ztráty lednového výpisu z banky, který nedorazil na správnou adresu. Teprve po vašich ohlasech jsme záležitost prověřili, nechali si poslat kopii výpisu a vše zkontrolovali. Omluva se tedy týká těchto členů: paní Sivákové z Prahy a pánů Batelky z Brna, Bláhy ze Starého Dolu, Burkyta z Lidic, Duly z Horní Branné, Hančáka a Jareše z Prahy, Kity z Frýdlantu n/O, Klimesche z Častolovic, Kobelky z Letovic, Kopeckého z Jihlavy, Kovaříka z Jablonce n/N, Kováře z Holešova, Látala z Prahy, Lisce z Jirkova, Lišky z Holešova, Majera z Plzně, Mixy z Bechyně, Nováka z Frýdku Místku, Nováka z Jihlavy, Odvářky ze Střítěže, Olivy z Náměště n/O, Pavelky z Bílé Vody, Přibyla z Jihlavy, Skořepy z Nového Bydžova, Stropiny ze Kdyně, Svobody z Chomutova, Šimka z Kadaně, Šišky z Brna, Vodičky z Ostravy, Vrbaty z Mladé Boleslavi, Zmeka z Otína a KF 05-002 Dvůr Králové n/L, KF 05-092 Rovensko pod Troskami a KF 07-006 Jeseník.

Autor: Redakce SSČSZ | 11. 4. 2007

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223