Známkové automaty

Známkové prodejní automaty – popelka České pošty. Jak jinak lze nazvat mnohaletou stagnaci tohoto produktu u nás. Je pravdou, že automatový prodej poštovních známek nebo známkových sešítků u nás nemá tradici. Odhaduji, že obrat v prodeji českých automatových známek zajišťují pouze naši filatelisté. Nelze jinak, když těch automatů jsou „celé dva“, a navíc automat v prodejně PostFila v Praze je mimo provoz. Přesto si myslím, že známkové automaty patří k moderní době a k vyššímu komfortu poštovních služeb.

Proč o tom píši? Tak třeba proto, že se zájmem sleduji emisní činnost britské královské pošty. Tento měsíc (18. února 2018) vyšla další serie britských automatových známek Post & Go (OBR.1), tentokrát s námětem námořních lodí.

Známkové automaty
Obr. 1

Za povšimnutí stojí automatové známky ze známkového automatu Poštovního muzea v Londýně, ze dne oficiálního otevření nového muzea dne 28. července 2017 (OBR.2). Z toho vyplývá, že v londýnském muzeu se trvale nachází známkový prodejní automat Post & Go.

A ještě něco, kód v levém dolním rohu britské automatové známky umožňuje identifikovat, ze kterého prodejního automatu známka pochází.

Známkové automaty
Obr. 2


Autor: Jaroslav Tomandl | 20. 2. 2018

Komentáře

Popoluška aj na Slovensku

Přidat komentář  | Zobrazit komentáře


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223