Známka za 4 tisíce Kč

V Otevřeným dopise pro znalce ZSF jsem ještě přímo v článku nejmenoval, ale nyní se díky tomuto příspěvku přihlásili další, kteří se cítí uvedeným "znalcem" poškozeni. Jelikož se jedná již o třetí nahlášenou chybu (slušně řečeno chybu), je nutné již tvrdě zasáhnout!

Jelikož se "znalec", který na Aukru prodává, doposud k poslednímu příspěvku nevyjádřil, bylo více než nutné zasáhnout. Pan znalec je řádným členem Komise znalců a expertů ZSF. Specializuje se na přetisk Slovenský štát 1939 na výplatních a novinových známkách bývalého Československa.

Pominu-li hříčku 50 na 50 se zakreslenou jedničkou ve 150h, již nemohu ani s přimhouřením oka prominout to, že se na jedné známce, kterou koupil od majitele bez znalecké značky, objevila falešná značka Gilbert. Původní majitel, který známku znalci prodal totiž tvrdí, že byla bez znalecké značky a s filatelistickou nálepkou. Více naše obrázky alespoň falešné znalecké značky pro porovnání zda podobnou nevlastní někdo další.

Známka za 4 tisíce Kč

Na uvedené příspěvky se ozval další sběratel, tentokrát přes naše diskuzní fórum. Zakoupil od p. znalce přes Aukro nezoubkovanou známku 13N. Jednalo se o aukci s číslem 1139449426. Název aukce - 1918 Hradčany ** 13 N, zkoušená.

Známka za 4 tisíce Kč

Dosažená cena za známku 4 030,00 Kč. Již z vyobrazení je patrné, že známka nemá dostatečný dolní okraj (1,4-1,5mm) a nemůže být uznána za pravou. To by měl každý znalec vědět, i kdyby Československo nebylo jeho oborem. Pro důkaz přikládáme několik obrázků známky a emailů od prodejce, což jako důkaz plně dostačuje.

Známka za 4 tisíce Kč

Známka za 4 tisíce Kč

Nepřísluší mi znalce jakkoliv soudit, ale pokud jsou známé minimálně již tři selhání etického charakteru, bude jich určitě mnohem více. Znalec by měl být člověk, který má za úkol sběratele chránit.

Majitel uvedené známky ihned na naše doporučení kontaktoval p. "znalce" s reklamací a sdělil mu naše zjištěné informace. Jeho odpověď přikládáme:

"Dobrý deň, pán doktor,
ďakujem za Váš e-mail. Pred chvíľou som dal elektronický pokyn na zaplatenie (vrátenie) sumy 4.128.- Kč na Váš účet ....., suma by Vám mala nabehnúť, prepokladám, do 3 dní. Potom by som poprosil známku vrátiť.
Verte, že mojím úmyslom je predávať len pravé známky, tak to bolo aj v prípade tej 13 N, ktorú ste odomňa kúpili. Podľa mojich skúseností väčšina pravých a overených známok 13 N nemá na všetkých stranách požadovaný strih, ale súčasne je pravda aj to, že v takom prípade sa pravosť nedá jednoznačne dokázať.
Ďakujem Vám za pochopenie a dúfam, že sa ešte virtuálne stretneme za priaznivejších okolností.
Želám Vám pekný deň."


Autor: Zdeněk Jindra | 6. 1. 2011

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář

Související články