Zemřel předseda SČF Walter Müller

Zemřel předseda SČF Walter Müller


Naše redakce dostala smutnou zprávu, že dne 30.3.2019 zemřel ve věku 75 let předseda SČF Ing. Walter Müller.
Připomeňme si něco z jeho filatelistického životopisu:
S filatelií začínal asi v deseti letech, neměl původně žádný vyhraněný zájem a sbíral všechny známkové země. Generální, ani specializované sbírání jej však neuspokojovalo, začal proto přemýšlet o filatelii námětové nebo poštovní historii. Nakonec rozhodla Celostátní námětová výstava poštovních známek Ostrava 1967, po jejímž shlédnutí se definitivně přiklonil k námětové filatelii.

Poprvé vystavoval na Specializované výstavě poštovních známek „Zdraví a mládí Praha 1975“ námětový exponát „Rozvoj univerzit ve střední Evropě“ a získal velkou postříbřenou medaili. Největším úspěchem byla malá pozlacená medaile na mezinárodních výstavách MEDFILEX ´78 v Pécsi a 1984 v Drážďanech za exponát „Dějiny Univerzity Karlovy“. Ve třídě filatelistické literatury se svými kolegy vystavoval pod hlavičkou České námětové společnosti „Filatelistické motivy“. Nejlépe byl oceněný ročník 2001, který na II. česko–německé výstavě poštovních známek OSTROPA 2003 Jihlava získal velkou pozlacenou medaili.

Řadu roků Ing. Walter Müller působil jako juryman na našich filatelistických výstavách. V roli předsedy SČF Ing. Walter Müller působil od roku 2011 a přítomný byl i na světové výstavě Praga 2018.
Kromě toho byl Walter Müller dlouholetým předsedou KF 07-25 Ostrava, předsedou komise jurymanů, dlouholetým členem předsednictva SČF, spoluautorem a redaktorem publikace "Filatelistické motivy,“ členem výtvarné komise ČP.
Redakční rada Infofily a Merkur revue se touto krátkou vzpomínkou loučí s Walterem Müllerem.

Autor: Jaromír Petřík | 3. 4. 2019

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223