Zberateľ číslo 1/2005

Lednové číslo časopisu Zberateľ je opět plné zajímavých informací. Od odborných článků až po důležité informace a aktuality ze světa filatelie a sběratelství.

Časopis je v jedenáctém ročníku existence a za tu dobu prošel významnou cestou kupředu, co se odbornosti týče. Novým šéfredaktorem se stal Ing. P. Malík. Obsah tohoto čísla je opět pestrý pro všechny sběratele.

V čísle neschází pravidelná rubrika Nové slovenské poštové známky a iné zberateľské materiály, Z novinek našich susedov. M. Gerec se zamýšlí v příspěvku Naozaj potrebujeme všetky tieto nominálne hodnoty? A od stejného autora je již dvanácté pokračování studijní práce Špecializácia slovenských výplatných známok. Jozef Korený zveřejnil zajímavost Poliaci v mierových jednotkách.

Přílohou jsou Zberateľské state. Hezký je rozhovor Na slovíčko o Klube Františka Horniaka. Z pera I. Lužáka ALANDY – známková krajina. Dále v čísle vyšlo Neobvyklá frankatura od M. Bachratého, Z galerie majstrov známkovej tvorby, které se tentokrát věnují Albínu Brunovskému. Malá škola filatelie je v již třináctém pokračování. Počtete si i v článku Zoltána Radušky Farby a farebné odtiene známok anglických kolónii 1930-1960. V čísle je i několik dalších stejně zajímavých článků.

Zberateľ číslo 1/2005


Autor: Zdeněk Jindra | 1. 2. 2005

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář

Související články


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223